Zasada 3 minut, która zmieni Twoje relacje z dzieckiem!

zasada 3 minut

Ciągle martwimy się o to, że za mało czasu i uwagi poświęcamy naszym dzieciom. Zastanawiamy się, czy o wszystkim nam mówią, czy nasza wspólna relacja jest silna, czy dziecko wie jak dla nas jest ważne. My rodzice ciągle mamy coś na głowie: praca, sprzątanie, gotowanie, pranie, zakupy, umówienie wizyty u lekarza... Nasze myśli ciągle zajęte są "czymś". Ale zasada 3 minut może znacznie poprawić Twoje relacje z dzieckiem, w końcu to zaledwie kilka minut, a mogą odmienić Wasze relacje więc naprawdę warto ją poznać i z niej skorzystać!

Na czym właściwie polega zasada 3 minut?

Na samym początku zastanów się jak ostatnio odbierałaś swoje dziecko z przedszkola, żłobka, czy szkoły. Myślami byłaś w domu lub w pracy, rozmawiałaś przez telefon albo coś na nim sprawdzałaś? A może dałaś buziaka, przytuliłaś i byłaś "cała" dla dziecka?

Spokojnie, jeśli bliżej Ci do pierwszej wersji to nie znaczy, że masz się teraz biczować! Każdemu z nas się to zdarza, ważne by zdać sobie sprawę z tego, że nie tak powinno być i starać się coś z tym zrobić. A teraz pokażę Ci jak ważnych jest tych kilka pierwszych minut, gdy odbieramy dziecko i tak naprawdę nieważne skąd, ważne, że nie byliście w tym miejscu razem.

Zasada 3 minut opiera się głównie na tym, że najważniejsza jest jakość spędzanego czasu z dzieckiem, a nie jego ilość. Co oczywiście nie oznacza, że mamy z naszym dzieckiem spędzać mało czasu, chodzi o to by dbać o to jak ten czas spędzamy. Odbiór dziecka, a właściwie to jak to robimy może wpływać podobnie na nasze rodzinne relacje jak wspólne posiłki, wspólny spacer, czy rytuał czytania przed snem.

Gdy odbierasz dziecko, zostaw wszystko to czym zajęta jest akurat Twoja głowa przed drzwiami i skup się tylko na swoim dziecku. Gdy wybiega z sali, ukucnij lub schyl się, przytul pocałuj, zapytaj jak minął mu dzień i SŁUCHAJ. Ale słuchaj naprawdę z uwagą, zadawaj pytania, odpowiadaj. Niech dziecko mówi co robiło, z kim się bawiło, co jadło, a co dzisiaj nie poszło po jego myśli. Ważne byśmy to robili szczerze, bo dzieci wyczują każdy fałsz z naszej strony.

Dzięki temu Twoje dziecko może naprawdę poczuć się ważne, wasze relacje się pogłębią, a dziecko chętniej będzie dzieliło się z Tobą tym co się u niego działo, a uwierz mi im będzie większe tym będzie o to trudniej, dlatego JUŻ TERAZ TRZEBA ZADBAĆ O PODSTAWY, O DOBRE RELACJE, KTÓRE ZAPROCENTUJĄ W PRZYSZŁOŚCI.

Gdy byłam na pierwszym zebraniu u Kingi, czyli w najmłodszej grupie w przedszkolu, pani przypominała rodzicom, by Ci zawsze zachwycali się ich pracami, bo dzieci dla rodziców starają się ze wszystkim sił! I to one widzą, że dziecko potrafi czekać cały dzień na to jak przyjdzie mama lub tata by mu pokazać swój rysunek lub opowiedzieć co się wydarzyło w przedszkolu. I najgorsze co my możemy wtedy zrobić to być zajętym czymś innym. Zawód dziecka jest ogromny, traci entuzjazm, zapał do dalszych prac, nie czuje się wystarczająco ważne lub dobre, a nasza relacja bardzo na tym cierpi.

Dlatego pamiętaj następnym razem gdy pójdziesz po swoje dziecko skup się tylko na nim przez tych kilka minut, schowaj telefon do kieszeni, nie rozmawiaj z innymi, na pierwszym miejscu niech będzie Twoje dziecko, a dopiero później cała reszta!

Kliknij TUTAJ by przeczytać post o 6 skutecznych sposobach na to by dowiedzieć się od dziecka jak było w przedszkolu, TUTAJ by poznać sposoby na to by dziecko polubiło warzywa i owoce, a TUTAJ jeśli szukasz ciekawych gier planszowych

relacje z dzieckiem

💛Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami. Zajrzyj też na mój YouTube, zostaw kciuk w górę i kliknij subskrypcję! Dziękuję💛

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

3 comments on “Zasada 3 minut, która zmieni Twoje relacje z dzieckiem!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *