2 zabawy z kasztanami - nauka literek

zabawy z kasztanami

Dzieciaki najlepiej uczą się przez zabawę - oczywista oczywistość 🙂 A mój prawie pięcioletni syn właśnie "ma fazę" na naukę literek. Jest ciekawy, chce je poznawać i się ich uczyć. Dlatego staram się wymyślać mu takie zabawy, które ułatwią i uprzyjemnią mu tą naukę i dzięki którym będzie się uczył jednocześnie dobrze się bawiąc, a skoro mamy jesień to wykorzystaliśmy do tego zabawy z kasztanami, które zbieraliśmy na naszych spacerach.

Obie te zabawy możesz zobaczyć na YouTube -> klikając TUTAJ

Zabawy z kasztanami nauka literek - zabawa numer 1:

Do tej zabawy z kasztanami potrzebujemy dużej kartki papieru, najlepiej ze sztywnego papieru, możecie też użyć kawałka kartonu, pisak, korektor i oczywiście kasztany. Wymyślamy sobie jakieś słowa które zapisujemy na naszej kartce. Zachowaj spory odstęp między literkami, żeby zmieściły się kasztany. Następnie zapisujemy potrzebne do danego słowa literki na kasztanach za pomocą korektora, a gdy on wyschnie można się już bawić.

Zadaniem dziecka jest znalezienie odpowiednich literek i ułożenie z nich danego słowa.

zabawy z kasztanami

Zabawy z kasztanami nauka literek - zabawa numer 2:

Do tej zabawy potrzebujemy kartki lub kartonu, pisaka i kasztanów. Na kartce zapisujemy słowo lub pojedynczą literkę, a zadaniem dziecka jest ułożenie tej literki za pomocą kasztanów. Dzięki tej zabawie ćwiczymy też przy okazji precyzję 🙂 Możecie bawić się na zmianę, najpierw układać pojedyncze literki, a potem całe słowa.

nauka literek

TUTAJ znajdziesz eksperyment tęcza z cukierków, a TUTAJ post o książkach i zabawkach do nauki czytania.

❤Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami Zajrzyj też na mój Youtubie, zostaw kciuk w górę i kliknij subskrypcję!⁠❤

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

One comment on “2 zabawy z kasztanami - nauka literek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *