Zabawki na podróż z dzieckiem - 13 pewniaków na to czym zająć dzieci w podróży!

zabawki na podróż z dzieckiem

Jakie wybrać zabawki na podróż z dzieckiem? Czym zająć dzieci w podróży by minęła ona spokojnie? Podzielę się z Tobą moimi pewniakami, które dobrze sprawdzają się u moich dzieciaków, a przy okazji zajmują mało miejsca i zapewniają zajęcie na długo. A TUTAJ znajdziesz pomysły na zabawy słowne, które również świetnie sprawdzają się w drodze i nie wymagają żadnych gadżetów!

Niestety moje dzieci, a właściwie to głównie Kinga nie przepada za długimi podróżami, szybko się denerwuje więc znam ten problem bardzo dobrze i staram się na każdą wyprawę być tak przygotowana by jak najbardziej ułatwić i sobie i nam wszystkim ten czas.

Partnerem wpisu jest TANTIS.

Zabawki na podróż z dzieckiem:

1. Kolorowanki wodne

Wielorazowa kolorowanka wodna to super sprawa na podróż z dzieckiem. Wystarczy do specjalnego flamastra nalać wodę i można kolorować obrazki. Po wyschnięciu nadaje się ona do ponownego użycia! Taka kolorowanka może zająć na długo, a co ważne w drodze nie mamy przy tym żadnego bałaganu! Ja zawsze wlewam wodę do flamastra jeszcze w domu i wkładam do woreczka foliowego (dla pewności), dzięki temu w drodze nie muszę już przelewać wody, jestem przygotowana 😀

Dostępna tutaj: Kolorowanka wodna Magiczne Jednorożce

zabawki do samochodu

2. Tablet zabawkowy

My mamy tablet Mały Podróżnik firmy Dumel i moje dzieciaki bardzo go lubią! Fajnie, że ma sporo ciekawych dla nich funkcji: tryb zwierzęta (odkrywaj odgłosy zwierząt, poznaj nazwy kontynentów i oceanów), tryb kontynenty, tryb quiz (tutaj zadaniem dziecka jest odpowiadanie na usłyszane pytania przez naciskanie paluszkiem odpowiedniego zwierzątka), tryb ciekawostki (aż 45 ciekawostek o zwierzętach i kontynentach), a dodatkowo mamy również funkcję zabawkowego aparatu i telefonu. Duży plus za regulację głośności!

Dostępny tutaj: Tablet Mały Podróżnik DUMEL

zabawki na podróż z dzieckiem

3. Kostka Rubika

Czym zająć dzieci w podróży? Wypróbuj kostkę rubika! Każdy kto ją układał dobrze wie jak potrafi być wciągająca 😀 a przy okazji to bardzo rozwijająca zabawka. Czasem już samo obracanie kostkami działa odprężająco i antystresowo! Radzę tylko wybrać dobrą kostkę, tzn. taką która od razu nie rozsypie się w małych rączkach! Tak zdarzyło nam się dostać taką kostkę, która w rękach Miłosza bardzo szybko się rozpadła, a uwierzcie mi, że używał jej zgodnie z przeznaczeniem 🙂 nie chcę nawet wiedzieć co by się stało jakby to Kinga miała ją w swoich rączkach 😀 Nasza obecna kostka przetrwała już próby ich obojga 🙂

Dostępna tutaj: Kostka Rubika

czym zająć dzieci w podróży

4. Zagadki i łamigłówki

Kolejna super zajmująca propozycja, która zabiera mało miejsca więc jest idealna na podróż z dzieckiem. Zagadki i łamigłówki można dobrać do wieku, a nawet do upodobań dziecka! My mamy nasze od Czuczu i od Kapitana Nauki. Rodzic musi jednak czytać młodszym dzieciom polecenia więc musisz mieć to na uwadze, jeśli siedzisz obok dziecka to nie będzie to dla Ciebie żaden problem.

Dostępne tutaj: Zagadki Czuczu dla dzieci 6-7 lat , Łamigłówki Kapitan Nauka dla dzieci 3-5 lat

zagadki dla dzieci

5. Układanka magnetyczna

Podpatrzyłam kiedyś jak moja Kinga bawi się taką układanką w poczekalni, potrafiła ona zająć ją przez długi czas. Wymyślała różne kombinacje i warianty i wtedy właśnie pomyślałam, że to fajny patent na podróż. Pudełeczko jest otwierane i na jednej części układamy obrazki, a na dole mamy wszystkie elementy. Dzięki temu, że działa ona na magnes to nie gubią się części i dziecko nie denerwuje się, że zgubiło jakiś element.

Dostępna tutaj: Ubieranka magnetyczna

zabawy do samochodu

6. Gry magnetyczne

Gra magnetyczna od Albi ma niewielkie rozmiary, mieści się w metalowym pudełeczku, a pionki są magnetyczne i przyczepiają się do niego. My mamy wersję Węże i Drabiny - po stanięciu na polu z wężem spadamy, za to pole z drabiną przenosi nas wyżej. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety.

Dostępna tutaj: Węże i drabiny

gry magnetyczne

7. Gra z rzepami

Gra w teczce w której znajdziemy kilka plansz i elementy do przyczepiania na nich za pomocą rzepów. Dla Kingi wybrałam wersję Kto co je w której przypina do planszy zwierzątka i ich smakołyki. Myślę, że to gra, która dobrze sprawdzi się też u Maluchów, bo elementy są duże.

Dostępna tutaj: Gra z rzepami

zabawki na podróż z dzieckiem

8. Magnetyczna tablica

Muszę przyznać, że zdecydowanie wśród zabawek na podróż z dzieckiem królują te w wersji magnetycznej 😀 Tablica magnetyczna to kolejna propozycja i mnie ona też zainteresowała 😀 Za pomocą specjalnego patyczka z magnesem na końcu przyciągamy ukryte w tablicy magnetyczne kulki tworząc rożne obrazki. Możemy wymyślać własne kombinacje lub skorzystać z gotowych wzorów, które są dołączone do zestawu.

Dostępna tutaj: Magnetyczna tablica

czym zająć dzieci w podróży

9. Kółko i krzyżyk

Klasyczna gra w wersji podróżnej od firmy Alexander. W pudełeczku znajdziesz planszę, mazaki z gąbeczką do ścierania oraz żetony. Możemy w nią grać za pomocą żetonów lub mazaków, ja w czasie podróży polecam wersję z mazakami 🙂

Dostępna tutaj: Kółko i krzyżyk

zabawki na podróż z dzieckiem

10. Naklejki wielokrotnego użytku

Naklejki to kolejny hit, który dzieciaki po prostu uwielbiają, dlatego warto je zabrać na podróż z dzieckiem. My mamy wersję Moje miasto, w których na poszczególnych kartach mamy różna miejsca, które są tłem dla naklejek: szkoła, sklep spożywczy, restauracja, szpital, remiza. Na każdej planszy możemy przyklejać, odklejać i zmieniać położenie naklejek tworząc własny obraz danego miejsca!

Dostępna tutaj: Naklejki Moje Miasto

zabawki na podróż z dzieckiem

11. Wyszukiwanka

Wyszukiwanki to fajna alternatywa dla tradycyjnych książeczek w czasie podróży, bo zabawki na podróż z dzieckiem powinny być jak najbardziej angażujące i wciągające dla dziecka 🙂 Mamy wersję Zwierzęta Świata od wydawnictwa Papilon z przepięknymi ilustracjami. Mamy tutaj krótki tekst, który możemy przeczytać dziecko i elementy do wyszukania na stronach. Książeczka jest kartonowa więc dobra na niewygody podróży.

Dostępna tutaj: Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata

Wyszukiwanka do auta

12. Car Cards

Niewielkich rozmiarów gra karciana, w której naszym zadaniem jest wyszukiwanie za oknem obrazków, które mamy na kartach, by zdobywać punkty! Tak naprawdę możemy grać według zasad podanych na pudełku lub po prostu dać dziecku karty by wyszukiwało wszystkie obrazków. Potrafi zaangażować, ale i jest świetnym treningiem spostrzegawczości!

Dostępne tutaj: Car Cards

zabawki do auta

13. Logic! Case

To łamigłówki dla dzieci w formie gry logicznej, w której nie trzeba czytać dziecku poleceń więc idealnie sprawdzi się w podróży!. Więcej o tej grze pisałam TUTAJ

Dostępne tutaj: Logic! Case

łamigłówki do samochodu

Spodobały Ci się moje pomysły na zabawki w czasie podróży z dzieckiem? A może chcesz podpowiedzieć innym rodzicom czym zająć dzieci w podróży? Daj znać na Facebooku i Instagramie. Twoja aktywność pod postami to dla mnie duża motywacja do dalszej pracy!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Zabawki na podróż z dzieckiem - 13 pewniaków na to czym zająć dzieci w podróży!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *