Walentynkowy deser z sercem! Tylko dwa składniki!

walentynkowy deser z sercem

Walentynkowy deser z sercem to moja tegoroczna niespodzianka dla dzieciaków i męża! A staram się im zrobić jakąś niespodziankę co roku 😉 To takie małe święto w którym warto sprawić innym choćby małą przyjemność, a czy może być coś lepszego niż deser na Walentynki? W końcu przez żołądek do serca, prawda? 😛

Walentynkowy deser z sercem przepis:

Ten mój deser na Walentynki robiłam tak trochę na oko 😉 Wykorzystałam około 250 g serka homogenizowanego o smaku waniliowym i 2 galaretki truskawkowe. Tylko tyle 🙂

Najpierw przygotowałam pierwszą galaretkę: jedno opakowanie rozpuściłam w szklance wody i odstawiłam do ostygnięcia. Gdy galaretka zaczynała tężeć (ale musi być płynna, żeby nie było grudek) wlałam część do serka i wymieszałam. Od razu przyznaję, że wykorzystałam tylko mniej więcej połowę galaretki, ale możecie to sobie dostosować do siebie i do ilości serka jaką wykorzystujecie 🙂 Potem gotową masę przelałam do płaskiej miseczki i odstawiałam do stężenia do lodówki.

walentynkowy deser z sercem

Następnie przygotowałam drugą galaretkę zgodnie z opakowaniem (dołożyłam galaretkę, która wcześniej nie została wykorzystana) i odstawiałam do wystygnięcia, a gdy zaczęła tężeć wróciłam do serka z którego za pomocą foremki powycinałam serduszka.

deser na walentynki

Serduszka ułożyłam w moich słoiczkach. Polecam wziąć szersze naczynia, np. pucharki, czy szklanki, bo mi do tych małych słoiczków ciężko było włożyć te serca 😉 I na koniec delikatnie wlałam galaretkę i do lodówki.

Gotowe! Smacznego i udanych Walentynek 🙂

Kliknij TUTAJ by zobaczyć pomysł na szybką walentynkową kolację!

Spodobał Ci się ten post i uważasz, że może spodobać się innym rodzicom? Daj proszę znać, zostaw komentarz, serduszko lub udostępnij ten post na Facebooku lub Instagramie.

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

One comment on “Walentynkowy deser z sercem! Tylko dwa składniki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *