Termos dla dziecka - na te 4 rzeczy zwróć uwagę przy wyborze!

termos dla dziecka

Kiedy na dworze robi się chłodno, napój w bidonie bardzo szybko się wychładza, a przez to jest zwyczajnie nieprzyjemny do picia. Warto w tym czasie postawić na termos dla dziecka, taki, który będzie dla niego wygodny i praktyczny. Tak naprawdę wystarczy krótki spacer, czy chociaż droga do szkoły, żeby temperatura wody w zwykłym bidonie bardzo spadła. Przyznaję, że sama nie zdawałam sobie sprawy z tego jak jest to ważne, do czasu aż pani trener Miłosza z piłki nożnej zwróciła nam - rodzicom na to uwagę, prosząc by od okresu jesiennego dzieci przynosiły wodę w termosie, a nie w bidonie.

[Reklama Thermos]

Termos dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Daliśmy więc na kolejny trening Miłoszowi wodę w termosie.... Który okazał się wielkim niewypałem i Miłosz wcale nie chciał go już więcej zabierać. Dlaczego? Bo był dla niego za duży, niewygodny i ciężko mu się z niego piło. Używanie standardowych termosów polega na tym, że albo bezpośrednio pijemy z niego albo przelewamy picie do kubeczka.... faktycznie dla dziecka może to być niewygodne.

Hmmm trudno się dziwić, że u dzieci słabo się to sprawdza i dodatkowo grozi rozlaniem picia i polaniem się i to nie tylko na treningu, ale i w szkole, czy na zwykłym spacerze. Dzieciaki potrzebują czegoś wygodnego, zwłaszcza, że im zawsze szkoda czasu na picie, czy jedzenie gdy wokół dużo się dzieje 😉 więc trzeba im to jak najbardziej ułatwić.

Dlatego też zrobiłam małe rozeznanie na rynku i postawiliśmy na specjalne termosy dla dzieci firmy Thermos. Od razu przypadły mi do gustu! Do tego jest caaaała paleta wzorów i kolorów więc każdy może wybrać coś dla siebie. A na końcu tego wpisu mam dla Ciebie specjalny kod rabatowy!

U nas wybór wzoru nie był trudny 😀 Dla Miłosza wzór z piłką nożną, a dla Kingi z jednorożcami 😀 Teraz każdy ma swój termos, który mogą zabrać ze sobą na spacer, trening, do szkoły, przedszkola, czy na wycieczkę.

termos dla dziecka Thermos

Wzór piłka nożna: https://www.thermos.pl/dzieci%C4%99ce-termosy-i-torby-termiczne/79-termos-do-szko%C5%82y.html

Jednorożec: https://www.thermos.pl/dzieci%C4%99ce-termosy-i-torby-termiczne/599-dzieci%C4%99ca-termo-butelka-jednorozec.html

Dlaczego Thermos?

Pierwsze na co zwróciłam uwagę w termosach marki Thermos jest to, że mają one słomkę! Dzięki temu picie jest dla dziecka mega wygodne i łatwe! Nie mamy ryzyka oblania się, czy wylania połowy picia. Można z tych termosów korzystać tak naprawdę jak z bidonu.

Kolejną ważną rzeczą jest łatwe otwieranie termosu, bo większość z nich trzeba odkręcać, a żeby były szczelne to trzeba je porządnie zakręcić... i mamy błędne koło, bo dziecko może zwyczajnie nie poradzić sobie z odkręcaniem i w efekcie może być tak, że przez cały dzień w szkole nie napije się, bo nie może odkręcić termosu! Dlatego termos dla dziecka marki Thermos ma łatwe, ale szczelne otwieranie tak by nic się nie wylało, a temperatura picia została utrzymana.

Minusem naszego wcześniejszego termosu była też jego wielkość - był on ciężki i nieporęczny dla dziecka, a tak naprawdę Miłosz nie potrzebował aż tak wielkiego termosu na czas lekcji w szkole, czy na trening. Termosy marki Thermos mają pojemność 355 ml więc są one optymalne dla dziecka, na spokojnie tego picia wystarcza i jednocześnie są poręczne. Ale jeśli ktoś chciałby postawić na nieco większy model to można również wybrać taki w wersji 470 ml, przykładowy model możesz zobaczyć TUTAJ

Termosy które wybraliśmy dla naszych dzieciaków spokojnie mieszczą się w plecaku, uchwycie na napoje w samochodzie i myślę, że będą nam służyły nie tylko zimą i jesienią, ale przez cały rok, bo termos utrzymuje też świetnie temperaturę napoju gdy latem na dworze jest gorąco, dlatego uważam, że naprawdę jest to bardzo przydatny zakup, który z pewnością będzie wykorzystany!

Oprócz funkcji typowo praktycznych termos musi spełniać oczywiście swoją główną rolę, czyli utrzymywać temperaturę napoju. Marka Thermos zadbała o to by tak właśnie było, a jednocześnie termos dla dziecka jest odporny i wodoszczelny. Termosy dla dzieci są próżniowo-izolacyjne, dzięki czemu spełniają swoją najważniejszą funkcję, czyli utrzymują ciepło napoju, które przygotujemy dla dziecka.

Dodatkowo możemy kupić specjalne termosy na jedzenie marki Thermos, które możemy dobrać sobie wzorem do termosu na picie! Świetna sprawa, by zabrać ze sobą coś do zjedzenia na wycieczkę, czy w miejsce, gdzie wiemy, że nie będzie nic odpowiedniego do jedzenia dla naszego dziecka! Czasem naprawdę dużo lepszym rozwiązaniem jest wziąć dziecku z domu coś co na pewno zje niż później się denerwować. Sama często zabieram dzieciakom jedzenie na drogę, a teraz nie muszę już owijać ręcznikami miseczki z posiłkiem, żeby utrzymać temperaturę jedzenia 😀 😀

Termos na jedzenie znajdziesz TUTAJ

Mam nadzieję, że podpowiedziałam Ci jak wybrać dobry termos dla dziecka. Na koniec mam dla Ciebie kod rabatowy aż 15% na wszystkie produkty ze sklepu: THERMOS! Ważny do końca 2023 roku!

Kod rabatowy: KYRCV7P1

Kliknij TUTAJ by przeczytaj o koncie inwestycyjnym na przyszłość dziecka.

Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami, na stories będziesz też mogła podglądać nasze lekcje!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

One comment on “Termos dla dziecka - na te 4 rzeczy zwróć uwagę przy wyborze!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *