Świąteczne książki dla dzieci od wydawnictwa Frajda. 5 świetnych propozycji!

świąteczne książki dla dzieci

Świąteczne książki dla dzieci to jest moja miłość! Uwielbiam i ja i moje dzieciaki też 🙂 I cieszę się gdy nadchodzi ten czas w roku gdy możemy zacząć je czytać i poddać się tej niezwykłej magii. Świąteczne książki to też fantastyczny pomysł na prezent na Mikołajki. Bo książki to zawsze super pomysł na prezent, a w tym wyjątkowym okresie zwłaszcza 🙂 Dlatego przygotowałam dla Ciebie aż 5 propozycji od wydawnictwa Frajda.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Frajda.

Świąteczne książki dla dzieci:

1. Marcelinka i świąteczny kołowrotek

Po prostu nie mogę zacząć od innej pozycji 🙂 Marcelinkę poznaliśmy w wakacje gdy przygotowywałam wpis o książkach dla pierwszoklasistów (TUTAJ), ale zakochała się w niej również moja Kinga, która ma 4 lata. Ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci wysokowrażliwych, takich które wszystko bardzo przeżywają i mają w sobie ciągły natłok emocji.

Tym razem towarzyszymy Marcelince w przygotowaniach do świąt, a dzieje się wtedy bardzo dużo, zarówno w szkole jak i w domu! Ta książka pokazuje też nam dorosłym jak dzieci widzą niektóre rzeczy, jak je odbierają, dobrze mieć takie spojrzenie zwłaszcza w natłoku świątecznych obowiązków, by nie zatracić tego co najważniejsze 🙂

Książka wydana w twarde oprawie.

Cenę książki możesz sprawdzić TUTAJ

świąteczne książki
książka dla wrażliwych dzieci

2. Myszonek i Gwiazdka

Ta książka jest częścią serii o Myszonku i będzie dobra dla nieco młodszych dzieci, myślę, że w wieku 3+, ma mniej tekstu, a dużo obrazków. Książka opowiada o oczekiwaniach na Święta, długich oczekiwaniach, bo Myszonek nie może się doczekać świąt już w listopadzie! Czekanie przerasta Myszonka tak bardzo, że otwiera on okienko z numerem 24 jeszcze przed grudniem! Co z tego wyniknie i co będzie dalej musicie przeczytać sami 😉

Książka przeprowadza nas przez czas oczekiwania na Święta i to co się dzieje w tym okresie. Porusza ważną kwestię jaką jest czekanie i cierpliwość.

Twarda oprawa.

Cenę sprawdzisz TUTAJ

3. Opowieść Wigilijna

Przebieram nogami niemogąc doczekać się jak będziemy ją czytać! Bo będzie to prezent na Mikołajki dla Miłosza 🙂

Któż z nas nie zna Opowieści Wigilijnej? Pamiętam ją z dzieciństwa, uwielbiałam! Wydawnictwo Frajda przygotowało wydanie wierne oryginałowi, ale stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach! Twarda oprawa i piękne ilustracje - idealnie na prezent, w końcu tę historię musi znać każdy, prawda?

Cenę sprawdzisz TUTAJ

4. Niedoczekalscy czekają na święta

To będzie świetna propozycja dla fanów kartonówek i wyszukiwanek 🙂 Zabawna historia obrazkowa wypełniona szczegółami w tematyce świątecznej.

Rodzina Niedoczekalskich szykuje się na święta, a przed nimi wiele wyzwań: rozplątanie sznura lampek, posprzątanie domu, ale tak by nie powstał jeszcze większy bałagan (!) i najważniejsza kwestia, czy wybrana choinka w ogóle się zmieści? Wymyślajcie swoje dialogi, historie i ćwiczcie spostrzegawczość!

Cenę sprawdzisz TUTAJ

świąteczne książki dla dzieci
świąteczna wyszukiwanka

5. Sekret Świąt

Propozycja dla starszych dzieci i fanów kryminałów. Jeśli nie wiedziałaś co kupić na prezent na Mikołajki lub Święta dziecku w wieku 8+ to już wiesz 🙂 - Młody Eryczek i zagadkowi agenci ratują Święta!

Zadaniem Agentów będzie odkrycie kto ukradł Filigranową Gwiazdkę z Muzeum Miejskiego, która co roku zapalana jest na choince na rynku, symbolizując oczekiwanie na Święta. Jeśli nie uda się jej odnaleźć na miasto spadnie klątwa! Czy Agentom uda się uratować święta? To trzeba już przeczytać samemu 🙂

Wciągająca książka w twardej oprawie, 160 stron.

Cenę sprawdzisz TUTAJ

Jeśli spodobał Ci się post "świąteczne książki dla dzieci" i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami!

Kliknij TUTAJ by poznać moje propozycje prezentowe dla dzieci w wieku 6+, a TUTAJ by zgarnąć kod rabatowy do Novakid!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *