Pleśń w zabawkach do kąpieli!

zabawki pleśń

Dzieciaki mają mnóstwo zabawek. Nic w tym złego, zabawki są dla dzieci i mają sprawiać im przyjemność. Tylko, że są takie zabawki, które mogą wywoływać u dzieci bardzo poważne choroby i konsekwencje w dorosłym życiu. Dla mnie są one najgroźniejsze wśród zabawek, bo ich niebezpieczeństwo nie jest oczywiste i wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Ot niewinna zabawka, nie wzbudzająca podejrzeń...

„Miał ciężkie zapalenie tkanki łącznej, które ostatecznie rozprzestrzeniło się na jego twarz i na oba oczy. Ostrzeżono mnie, że może stracić wzrok w słabszym oku. Ale w końcu jego oczy się zagoiły”- to słowa mamy chłopca, która apelowała w Internecie by rodzice zwrócili uwagę na zabawki do kąpieli jakich używają dzieci.

Pleśń w zabawkach jakie niesie zagrożenie?

Muszę Wam powiedzieć, że nie jest to pierwsza tego typu historia, o której czytałam i słyszałam. Zabawki do kąpieli naprawdę mogą powodować poważne schorzenia takie jak: astma, choroby układu oddechowego i nerwowego, alergie, a także przyczyniać się do niepłodności, mogą też wytwarzać związki rakotwórcze.

pleśń w zabawkach

Jak to możliwe? Odpowiedź wbrew pozorom jest bardzo prosta. Gumowych zabawek z dziurką nie jesteśmy w stanie wyczyścić od środka, nie możemy ich też całkowicie wysuszyć. A trafiają do nich resztki naskórka, włosy i woda. A to wszystko w środku pleśnieje.... Niestety ta pleśń w zabawkach później wydostaje się tymi małymi dziurkami z zabawek i może trafić do oczu, uszu, czy nawet gardła dziecka, powodując poważne choroby. Wszyscy wiemy, że pleśń jest mega szkodliwa, wyrzucamy jedzenie, gdy pojawi się na nim ślad pleśni. Niestety nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pleśń może znajdować się w zabawkach naszych dzieci.

Dlatego kochani mamy dwa wyjścia: albo często wymieniajmy takie zabawki albo zrezygnujmy z nich całkowicie. Można kupić zabawki, które łatwo można rozłożyć, wymyć i wysuszyć. To bezpieczniejsze!

pleśń w zabawkach

O wrastaniu paznokci dziecka możesz przeczytać TUTAJ

Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli:

  • polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku,
  • zostawisz komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami
  • zostawisz na Youtubie kciuk w górę i klikniesz subskrypcję

Dziękuję!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

4 comments on “Pleśń w zabawkach do kąpieli!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *