Nie oszczędzaj na przyszłość swojego dziecka! Zacznij inwestować!

konto inwestycyjne dla dziecka

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, aby zacząć oszczędzać na przyszłość swojego dziecka? Na studia, mieszkanie, na start w dorosłe życie? Żeby po prostu łatwiej było mu na początku samodzielnego życia? Niestety oszczędzanie nie przynosi takich efektów jakie chcielibyśmy uzyskać, a wpływ ma na to wiele czynników takich jak inflacja i po ostatnich wydarzeniach w naszym kraju najlepiej widać jak potrafi ona zmienić wartość naszych pieniędzy! Czy zatem lepiej nic nie robić, nie odkładać? Nie! Lepiej zainwestować, by Twoje pieniądze pracowały na przyszłość Twojego dziecka!

[Współpraca reklamowa z Fondee]

Oszczędzanie, czy inwestowanie co bardziej się opłaca?

Oszczędzanie to najprostszy sposób na odłożenie pieniędzy na jakiś cel i z pewnością jest to pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy kiedy zaczynamy myśleć o zapewnieniu naszym dzieciom startu finansowego w przyszłości. Wystarczy tak naprawdę w miarę regularnie odkładać nadwyżki finansowe, chociażby niewielkie kwoty, a przecież jeśli chodzi o dorosłość dzieci to perspektywa czasowa jest naprawdę długa więc w efekcie stwierdzamy, że uda nam się odłożyć naprawdę fajną kwotę. To samo dotyczy oszczędzania na tak zwaną czarną godzinę, gdy chcemy zapewnić sobie poduszkę finansową gdyby w naszym życiu wydarzyło się coś nieoczekiwanego jak utrata pracy, czy choroba.

Takie oszczędzanie jednak ma duży mankament, gdyż pieniądze, które nie pracują niestety tracą na swej wartości. I nawet jeśli przez te wszystkie lata naszego oszczędzania nie byłoby wielkiego kryzysu gospodarczego to inflacja będzie nam zawsze towarzyszyć na różnym poziomie i niestety w efekcie może się okazać, że pieniądze, które tak skrupulatnie odkładaliśmy przez lata, mają dużo mniejszą wartość, a wiadomo, że to budzi frustrację.

Oszczędzanie wydaje nam się prostsze, bezpieczniejsze - bo jest to coś co znamy od dziecka. Prawda jest jednak taka, że warto spojrzeć na to trochę szerzej i poznać bardziej nowoczesne metody na zabezpieczanie naszych pieniędzy, taką metodą jest inwestowanie, dzięki któremu nasze pieniądze będą pracować. I wcale nie trzeba mieć dużych oszczędności by zacząć inwestować, to niestety częsty mit!

Inwestowanie daje nam możliwość nie tylko ochrony naszych pieniędzy przed inflacją, ale również może pomóc w powiększeniu naszych oszczędności. Wiem, że możesz mieć obawy, że się na tym nie znasz... te wszystkie hasła brzmią obco i budzą strach. Warto jednak poświęcić trochę czasu na pogłębienie swojej wiedzy i.... w przyszłości wprowadzić w świat finansów swoje dziecko, aby dla niego umiejętne dbanie o finanse było czymś oczywistym i normalnym!

konto inwestycyjne dla dziecka

W co zainwestować?

Ok, wszystko brzmi fajnie... Inwestować na swoją przyszłość, na przyszłość dziecka. Ale jak się za to zabrać skoro w ogóle się na tym nie znamy? W końcu nie raz słyszeliśmy, że każde inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a nie chcemy stracić pieniędzy! Co wydaje się bardzo łatwe, gdy nie znamy się na tym temacie.

Z pomocą przychodzi Fondee, czyli czeski fintech, który pomoże Ci w inwestowaniu na przyszłość nawet jeśli się na tym nie znasz.

Fondee

Jako rodzic możesz założyć swojemu dziecku konto inwestycyjne na Fondee i uwaga to co ważne to, że pieniądze na to konto możemy wpłacać nie tylko my! A więc jeśli ktoś z członków rodziny chciałaby dołożyć swoją cegiełkę to jak najbardziej może to zrobić.

Nasze dziecko może mieć dostęp do swojego konta inwestycyjnego, aby podglądać i obserwować jak jego pieniądze pracują, jak działają mechanizmy inwestowania. Moim zdaniem to jest naprawdę hit! Bo nie ma lepszej lekcji inwestowania i ekonomii, niż nauka w praktyce!

No dobra, ale co zrobić jeśli się na tym nie znamy i nie wiemy od czego zacząć? W tym też pomoże Ci Fondee. Kiedy zechcesz założyć takie konto inwestycyjne zostaniesz poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki, której Fondee zaproponuje Ci najkorzystniejszy dla Ciebie model inwestowania. A dalej możesz już zakończyć rejestrację i zacząć inwestowanie nawet od wpłaty 100 zł!

Po ukończeniu 18 urodzin dziecko będzie mogło zdecydować, czy chce wypłacić całą kwotę, część pieniędzy, a może inwestować dalej - gdyż konto stanie się po prostu regularnym kontem inwestycyjnym, którym nasze dorosłe już dziecko będzie mogło zarządzać.

Co jednak gdy będziemy musieli wypłacić pieniądze przed 18 urodzinami dziecka? Myślę, że wielu z nas miałoby obawy przed całkowitym zamrożeniem pieniędzy na tak wiele lat, dlatego też Fondee wychodzi temu naprzeciw i pieniądze możemy mieć na swoim koncie w ciągu 3 dni, a Fondee naliczy jedynie opłatę za zarządzanie do wysokości standardowej stawki, czyli 0,9% rocznie.

konto inwestycyjne dla dzieci
Fondee

Ze sklepu Play możesz pobrać aplikację mobilną Fondee by mieć stały podgląd na swoje konto inwestycyjne lub zarejestrować się przez stronę https://www.fondee.pl/ i na koniec mam dla Ciebie niespodziankę! Z moim kodem po zakończonej rejestracji otrzymasz na swoje konto inwestycyjne 50 zł w prezencie!

Kod to: FONDEE4KAMILA

inwestowanie dla dzieci

Więcej informacji o Fondee znajdziesz tutaj:

www.fondee.pl

https://www.instagram.com/fondee_pl/

www.facebook.com/FondeePolska

www.linkedin.com/company/fondee-polska/

Jeśli spodobał Ci się post o inwestowaniu dla dzieci i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami, na stories będziesz też mogła podglądać nasze lekcje!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Nie oszczędzaj na przyszłość swojego dziecka! Zacznij inwestować!”

  1. Dobry i ciekawy wpis. W trakcie poszukiwania w sieci pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chciałbym podziękować tu za Twoją pracę. Będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał, by zobaczyć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *