Mama ma dość, czyli matka polka na zakręcie...

mama ma dość

Wydaje Ci się, że wszyscy oprócz Ciebie świetnie dają sobie radę ze wszystkim? Zawsze mają porządek w domu, ugotowany dwudaniowy obiad, bawią się z dziećmi, oczywiście w same kreatywne i rozwijające zabawy, chodzą do pracy, mają morze cierpliwości do dzieci i jeszcze super wyglądają….

Wiesz, prawda jest taka, że każda z nas czasem wysiada, czuje, że nie daje rady... tak czasem każda mama ma dość!

Nie jestem robotem i Ty też nie. Masz prawo do swoich emocji, uczuć i gorszego dnia. Ale lubimy mieć wszystko pod kontrolą, sprawiać wrażenie idealnych. Może to nawet i dobrze. Mamy w swojej głowie jakiś wzór, coś do czego chcemy dążyć, swoje plany i cele.

Dzięki temu ciągle się staramy, nieważne, że nie zawsze nam wszystko wychodzi. Skoro się starasz i dajesz z siebie wszystko to jesteś super mamą! Czasem każdego życie przerasta, Ty też masz prawo do gorszego dnia, no dobra…. nawet tygodnia. Czasem po prostu najlepiej usiąść i się wypłakać. To nic złego, nie znaczy, że nie dajesz rady. Czasem gdy nikt nas nie widzi musimy sobie popłakać :

z bezsilności,

ze zmęczenia,

ze strachu o własne dzieci,

przez to, że się zdenerwowałaś o byle głupotę i nakrzyczałaś na dzieci,

o to, że zrobiłaś coś źle, a czegoś innego nie zrobiłaś w ogóle.

Tak, pewnie dla kogoś z boku mogą to być irracjonalne problemy. Ale kiedy zostajemy rodzicami boimy się, że coś może stać się naszym dzieciom i ta myśl naprawdę potrafi przerażać. Każda z nas może stworzyć własną listę rzeczy, które ostatnio dały Ci w kość. Czasem po prostu kumulują się w nas te wszystkie emocje, stres, frustracja, a cierpliwość osiąga swoje apogeum wtedy wystarczy byle błahostka i wybuchamy.

I nie, nie jesteś jedyna i nie, nie zawalasz wszystkiego. Robisz wszystko jak najlepiej potrafisz. W takich chwilach nie potrzebujesz żeby ktoś Ci doradzał i szukał rozwiązania problemów, czasem musimy pobyć same ze sobą. Potem możesz otrzeć łzy i iść dalej. Bo jesteś matką, jesteś potrzebna, musisz być silna. Tylko czasem mamy chwile słabości i musimy pozbyć się złych emocji, to pomaga.

Kiedy jednak masz problemy z którymi sobie nie radzisz to nie zamykaj się w nich. Mów o nich! Zawsze zastanawiałam się dlaczego mamy mają tendencje do pudrowania rzeczywistości. Dążenie do ideału to jedno, ale udawanie, że problemów nie ma to zupełnie inna sprawa. Zamiatanie ich pod dywan nie pomoże. Rozmawiając z innymi mamami odnoszę wrażenie, że na świecie są same idealne dzieci, przesypiające noce, bezproblemowo ząbkujące, nie mające humorków i nie robiące awantury o byle co. Tylko dlaczego fora internetowe pękają w szwach od anonimowych zdesperowanych mam, które już nie dają rady?

Gdy masz problem szukaj pomocy. To naprawdę nie świadczy o tym, że zrobiłaś coś źle, czy że jesteś złą matką. Kiedy powiesz o tym komuś bliskiemu to naprawdę nie będzie Cię oceniał tylko będzie chciał Ci pomóc. Czasem wystarczy się wygadać, wystarczy, że ktoś powie, że wszystko będzie dobrze albo pomilczy z Tobą, a czasem może się okazać, że ten ktoś też miał taki sam problem i znalazł jego rozwiązanie. Macierzyństwo nie jest idealne, dzieci też nie, chociaż bardzo byśmy tego chcieli.

Ale przyjdzie taki dzień w którym okaże się, że było warto przejść przez to wszystko! Choć zabrzmi to jak banał to jeszcze zatęsknisz za tym bałaganem, chaosem i brakiem czasu dla siebie... Gdy dzieci dorosną zatęsknisz za tym zwariowanym czasem...

Kliknij TUTAJ by przeczytać ważny post o zmęczeniu własnymi dziećmi

mama ma dość

Spodobał Ci się mój post będzie mi bardzo miło jeśli dasz mi o tym znać na Facebooku lub Instagramie oraz polubisz mój fanpage na Facebooku/Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami

Twoje wsparcie jest da mnie bardzo ważne!

Dziękuję!

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Mama ma dość, czyli matka polka na zakręcie...”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *