Lego City Ciężarówka recyklingowa 60386

LEGO City Ciężarówka recyklingowa 60386

Jedną z ostatnich nowości , które pojawiły się w sprzedaży wśród Lego jest zestaw Lego City Ciężarówka recyklingowa 60386. Spodobał on się nam od razu i bardzo chętnie go przetestowaliśmy w ramach współpracy barterowej z księgarnią internetową Tania Książka. To co spodobało mi się w tym zestawie to fakt, że może się nim bawić i moja 4-letnia Kinga i 6-letni Miłosz. A wcale nie jest łatwo znaleźć zabawki, które spodobają się im obojgu, na szczęście ten zestaw zdecydowanie do takich należy!

LEGO City Ciężarówka recyklingowa 60386

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia i tak samo jak w przypadku Domku Paisley o którym pisałam niedawno mam wrażenie, że ten wiek jest faktycznie adekwatny do tego zestawu, co oczywiście nie oznacza, że starsze dzieci nie będą z nim miały frajdy, wręcz przeciwnie! Zestaw jest idealny do odgrywania przeróżnych scenek i sprawdzi się zarówno jako samodzielna zabawka jak i w połączeniu z innymi zestawami.

Ciężarówka recyklingowa jest naprawdę sporym zestawem, bo ma aż 261 klocków, podzielonych na 3 woreczki więc jest co budować. Cenę tego zestawu możesz sprawdzić TUTAJ

ciężarówka recyklingowa

Oprócz samej ciężarówki w zestawie znajdziesz również platformę z trzema pojemnikami, a każdy z nich przeznaczony jest na inny rodzaj odpadów: BIO, szkło i papier, naklejki do pojemników znajdują się w zestawie. Ale nasze pojemniki nie są puste! W akcesoriach mamy także elementy które możemy wyrzucać do odpowiednich koszy, a następnie je przerzucać do naszej ciężarówki recyklingowej. Kosze na śmieci mają nawet specjalne otwierane drzwiczki z których możemy wyjmować nasze pojemniki.

LEGO City Ciężarówka recyklingowa 60386

Do zestawu mamy również dołączone trzy figurki: dwie z nich stylizowane na pracowników tej ciężarówki i jedna figurka osoby wyrzucającej śmieci, a do tego mamy jeszcze figurkę kota, która szczególnie spodobała się mojej Kindze 🙂

Sama ciężarówka ma naprawdę fajne funkcje bawialne: za pomocą kierownicy umieszczonej z boku kompaktora podnosimy platformę i możemy opróżnić kosz, dodatkowo sam kompaktor również możemy podnieść, aby wysypać znajdujące się tam śmieci!

Lego City

Uważam, że jest to naprawdę przemyślany zestaw, z odpowiednio dobranymi akcesoriami, dzięki którym dzieci mogą rozbudowywać swoją zabawę. Do zestawu oczywiście dołączone są instrukcje, które krok po kroku objaśniają składanie poszczególnych części zestawu.

lego city

Inne zestawy z serii Lego City znajdziesz TUTAJ

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *