Książki na Dzień Dziecka - 7 perełek w których się zakochasz!

książki na dzień dziecka

Czy książki na Dzień Dziecka to dobry pomysł? Tak! I to zarówno jako główny prezent jak i cenny dodatek. Książki to jeden z najbardziej wartościowych prezentów jakie możemy podarować, a jednocześnie jest bardzo uniwersalny... i jeszcze jedna ważna kwestia - książek jak niczego innego nigdy dość, prawda? 😀

Jakie książki polecam Wam w tym roku jako prezent na Dzień Dziecka?

P.S. Recenzję tych książek znajdziesz również na YouTube

Książki na Dzień Dziecka 2023 od Wydawnictwa Znak Emotikon:

1. Paddington

Paddington to klasyka! To książki o sympatycznym niedźwiadku z Peru, który zamieszkał z rodziną państwa Brownów i zmienił ich życie. Opowieści o Paddingtonie przepełnione są empatią i zabawnymi przygodami, a z każdej książki bije mnóstwo miłości i nastawienie, by nigdy się nie poddawać! Książki, które Wam tutaj pokazuję są w twardej oprawie i każda z nich ma grubo ponad 100 stron więc jest co czytać! Bardzo lubię książki, które wydawane są w seriach, bo gdy spodoba nam się jakaś książka jak w przypadku Paddingtona to możemy kupować jej kolejne części i śledzić dalsze przygody ulubionego bohatera!

Gdy pokazałam moim dzieciakom nowe książki o Paddingtonie to pierwszego dnia przeczytaliśmy 40 stron książki "Jeszcze o Paddingtonie" i gdyby nie fakt, że moje gardło odmówiło posłuszeństwa pewnie czytałabym dalej 🙂 I to myślę jest jej najlepszą recenzją 🙂 Książka dla dzieci od 4 roku życia.

Książkę Jeszcze o Paddingtonie znajdziesz TUTAJ, a Być jak Paddington TUTAJ

książki na dzień dziecka
Książka o paddingtonie

2. Mikołajek

Mikołajek to seria książeczek pisanych w formie komiksu. Przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia, pisane są z dużą lekkością, opowiadają o przygodach dzieci właśnie mniej więcej w tym wieku i nawet nie wiem jak to dobrze ująć, ale doskonale wpasowują się w ich tok myślenia i w to na jakie pomysły wpadają 😉 . I między innymi chyba dlatego mój Miłosz tak polubił te książeczki. Do tego kolorowe, duże obrazki, a na końcu kilka zadań do rozwiązania.

Książeczki są w miękkiej oprawie, są dość cienkie i lekkie, dzięki czemu można je wszędzie ze sobą zabrać i dziecku jest też łatwo samodzielnie je czytać. Tak, czytać, bo te książeczki świetnie sprawdzają się do pierwszych samodzielnych lektur: mają mało tekstu, duże litery, wciągającą fabułę i do tego forma komiksu, to wszystko zachęca dzieciaki do samodzielnego czytania. Miłosz bardzo lubi je sam przeglądać i czytać. Z pewnością te książeczki pojadą z nami na wakacje!

Mikołajka znajdziesz TUTAJ

prezent na dzień dziecka

3. Powrót do Stumilowego Lasu

Kolejna klasyka w tym zestawieniu 🙂 Kubusia Puchatka zna każdy z nas! To bajka naszego dzieciństwa, a teraz masz okazję powrócić ze swoim dzieckiem do Stumilowego Lasu razem z oficjalną kontynuacją przygód tego sympatycznego misia 🙂 Właśnie jesteśmy w trakcie czytania tej książki i muszę przyznać, że choć te przygody Kubusia są całkowicie nowe to nie brakuje w nich znanych nam bohaterów, a książka utrzymana jest w tym samym duchu jak poprzednie opowiadania o Kubusiu! Przyjaciele ze Stumilowego Lasu tym razem mają niezwykłą zagadkę do rozwiązania - z lasu zniknęły mruczanki!

Nie brakuje oczywiście zabawnych przygód, emocji, śmiechu, ale... i tego co kochaliśmy w Kubusiu Puchatku, czyli ukazaniu siły przyjaźni mimo różnic między każdym z nich!

Książka wydana w twardej oprawie, ma wiele malowniczych ilustracji i ponad 200 stron! Dla dzieci 4+

Znajdziesz ją TUTAJ

4. Self-Regulation Jak się lubić w świecie pełnym różnic

Już przy czytaniu pierwszej opowieści z tej książki miałam łzy w oczach! Książka składa się z 6 rozdziałów, a każdy z nich to opowiadanie dla dzieci dotyczące różnorodności oraz poradnik dla osoby dorosłej. Książka w ciekawy i trafiający do dziecka sposób mówi m.in. o autyzmie, integracji zmysłów, mierzeniu się z lękami, mutyzmie wybiórczym, poczuciu odmienności, ale także o konfliktach między rodzeństwem i równym ich traktowaniem przez rodziców. Historie opowiedziane w tej książce to takie typowe sytuacje z naszego życia codziennego i chyba dlatego tak dobrze wszystko pokazują i tłumaczą.

Moje dzieci chodzą do przedszkola integracyjnego więc z różnymi odmiennościami i zaburzeniami miały już kontakt, a dzięki tej książce dowiedziały się jeszcze więcej, a przede wszystkim zrozumiały więcej. Takie pozycje są ZŁOTEM! Ta książka to nie tylko nauka empatii, ale także pokazanie dziecku jak radzić sobie w sytuacjach gdy napotykają na niezrozumiałe zachowania rówieśników i pomaga ona w odnalezieniu się w nowych nieznanych dotąd sytuacjach społecznych.

Książka w twardej oprawie, ma blisko 200 stron! Obrazki może nie są zbyt duże, ale za to bardzo dobrze oddają tekst i emocje w nim zawarte. Myślę, że będzie odpowiednia dla dzieci od 4 roku życia.

Self-Regulation znajdziesz TUTAJ

5. Bolek i Lolek

Bolek i Lolek powracają! W nowej odsłonie i z bardziej aktualnymi pod nasze czasy przygodami. W maju premierę ma seria: Rosnę z Bolkiem i Lolkiem w skład, której wchodzą książeczki: Bolek i Lolek i Pracka Przygoda - Bajka o odwadze, Bolek i Lolek i Zaczarowana Lokomotywa - Bajka o kreatywności oraz Bolek i Lolek Szukają Skarbu - Bajka o wychodzenie z tarapatów. Każda z nich wydana w twardej oprawie, z ilustracjami, które oddają ducha kreskówce którą znamy z dzieciństwa, a na końcu każdej z nich znajduje się dyplom dla czytelnika.

W książkach nie brakuje kultowych postaci, a więc przede wszystkim Bolka i Lolka, ale również ich przyjaciółki Tosi, dzieciom towarzyszy piesek Serdelek. W książkach nie brakuje przygód i szalonej wyobraźni chłopców, którzy zawsze wspólnie wychodzą ze wszystkich tarapatów!

Seria dla dzieci 3+ Znajdziesz je TUTAJ

6. Książka kucharska Hogwartu

Prawdziwa gratka zarówno dla fanów Harrego Pottera jak i wszystkich zafascynowanych magią i czarodziejami! Jeśli masz kogoś takiego to myślę, że będzie to super pomysł na oryginalny prezent! Już sama okładka jest przepiękna! Twarda oprawa i cudna czcionka wyglądają jak podręcznik rodem z Hogwartu. A co w środku? W środku znajdziecie aż 50 przepisów, które są podzielone na kategorie: śniadania, przystawki i przekąski, lancze, obiady, desery i napoje, wszystko opatrzone ilustracjami. Ta książka to pomysły na "magiczne potrawy", ale także gotowe rozwiązanie gdy dziecko chce zorganizować magiczne przyjęcie.

W tym wypadku trudno określić ramy wiekowe, bo będzie odpowiednia dla fana magii w każdym wieku!

Magiczne przepisy znajdziesz TUTAJ

7. Swiftowie - propozycja książki na Dzień Dziecka dla nieco starszych dzieci

Tym razem pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla starszych dzieci i do tego fanów kryminałów! Tak, bo Swiftowie: zagadka, zamęt, zbrodnia to książka z mroczną zagadką, ale jednocześnie jest po prostu zabawna i przepełniona różnymi przygodami, tzn. mrocznymi przygodami 😀 Książka ma ponad 450 stron więc z pewnością jest to lektura na dłużej 😀 Z racji, iż jest to książka dla starszych dzieci nie ma ona wielu obrazków, ale wszystkie utrzymane są w tym samym tonie - są czarno-białe, jakby rysowane ołówkiem. Tytułowa rodzina przygotowuje się do wielkiego zjazdu rodzinnego, by jak co roku szukać zaginionego skarbu prawuja Zdrożnego, tym razem zdarza się coś zupełnie nieoczekiwanego, bo... ktoś zrzuca ze schodów ciotkę Schadenfreude.

Myślę, że będzie to dobra propozycja książki na Dzień Dziecka dla nastolatka, który lubi historie podobne do Rodziny Addamsów 🙂

Ten prezent na Dzień Dziecka znajdziesz TUTAJ

Post powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Znak Emotikon, zawiera linki afiliacyjne.

Spodobał Ci się post "książki na Dzień Dziecka"? Uważasz, że może spodobać się innym? Daj proszę znać, zostaw komentarz pod postem, serduszko lub udostępnij ten post na Facebooku lub Instagramie . Dziękuję 🙂

Kliknij TUTAJ by poznać przepis na Domowe Żelki

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *