Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika - 7 propozycji na odpieluchowanie

odpieluchowanie

Jakie książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika warto kupić i czy trzeba kupować kilka? Odpowiedzi znajdziesz czytając dalej, bo odpieluchowanie dziecka łatwe nie jest. To wyzwanie i nowe doświadczenie zarówno dla malucha jak i dla rodziców. Sama mam za sobą odpieluchowanie mojej dwójki dzieciaków i to były dwie różne historie. Ze starszym było trochę trudniej, zajęło nam to więcej czasu, z córką poszło szybko, kilka dni i było po sprawie. Bo każde dziecko jest inne, w innymi momencie jest gotowe na naukę korzystania z nocnika i będzie inaczej przechodziło proces nauki. Jeśli zastanawiasz się co mogłoby Wam pomóc przejść przez ten czas i czy książeczki dla dziecka będą rzeczywiście pomocne to koniecznie czytaj dalej!

Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika to dobry pomysł jeśli chcesz oswoić dziecko z tematem, pokazać mu o co w tym wszystkim chodzi.

Na spokojnie, bez presji, bez stresu wprowadzamy dziecko w świat bez pampersów w przyjazny dla niego sposób. Dziecko dzięki nim może dowiedzieć się o co właściwie chodzi mamie z tym całym nocnikiem, bo czasem łatwiej wyjaśnić dziecku pewnie kwestie przy pomocy bajkowych bohaterów, misiów, czy innych ulubieńców książkowych, a pozycji w tym temacie jest naprawdę sporo więc masz w czym wybierać. Oto lista książkowych pewniaków przy nauce korzystania z nocnika:

1. Kicia Kocia i Nunuś na nocniku

Pierwsza propozycja to coś dla fanów Kici Koci, ale nie tylko, bo opowiadania z tej serii dobrze "trafiają" do dzieciaków, również tych którzy wcześniej jej nie znali 🙂 Nie przypadkiem ta pozycja jest pierwsza na mojej liście 🙂 - moje dzieciaki, zarówno syn jak i córka przechodzili fascynację książkami o Kici Kocia więc u nas ta książeczka to był w strzał w dziesiątkę. Znajdziesz w niej krótkie opowiadanie o tym jak Nunuś, czyli młodszy brat Kici Koci zaczął uczyć się korzystać z nocnika i na jaki pomysł wpadła jego siostra by mu w tym pomóc. Ta książeczka to sztywniaczek, ma mało tekstu więc to będzie fajna propozycja dla młodszych dzieci.

książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika

2. Żegnaj pieluszko. Jak Miś polubił nocniczek

Moje dzieciaki mimo, że dawno temu pożegnały się z pieluchami to wciąż lubią tę książkę i czasem wracamy do niej, czytając ją przed snem! To kolejna sztywna książeczka opowiadająca zabawną historię o tym jak mały Miś uczył się korzystać z nocniczka, o jego problemach z pieluszką, o liczny wykrętach, by nie korzystać z nocnika i o cierpliwości mamy oraz końcowym sukcesie, dzięki Małej Misi, która została jego przyjaciółką. Ta książeczka posiada już więcej tekstu niż poprzednia więc będzie odpowiednia i dla młodszego dziecka i starszego, a przy okazji ma bardzo ładne, kolorowe i często zabawne ilustracje.

żegnaj pieluszko jak miś polubił nocniczek

3. Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Jeśli Twoje dziecko lubi serię książeczek o przygodach Pucia to warto sięgnąć po tą pozycję. Pucio dostaje od babci piękny nocnik z samolotem! I od tego momentu czeka go wiele prób, by zawsze pamiętać o jego korzystaniu, co wcale nie jest takie proste 😉 Książeczka ma 28 stron i jest wydana w twardej wersji więc będzie odporna na Maluchy 😉

4. Moje pierwsze pytania. Po co jest nocnik?

To książeczka z lubianymi przez dzieci okienkami! Znajdziecie w niej odpowiedzi na różne pytania, które pomogą oswoić odpieluchowanie: po co jest nocnik, jak się siusia, czy chłopcy mogą siusiać na stojąco, czy nocnikiem można się bawić i inne 🙂 Moje dzieci uwielbiają książeczki z okienkami, bardzo je angażują, chociaż muszę przyznać, że czasem ciężko jest mi przeczytać cały tekst, bo otwierają wszystkie okienka, a gdy już to zrobią to chcą przewracać kolejne strony, nie zwracając uwagi na to, czy wszystko zostało przeczytane 🙂 Będzie to fajna propozycja dla dziecka, które zaczęło już zadawać wiele pytań i jest dociekliwe 🙂

odpieluchowanie
Cenę sprawdzisz TUTAJ

5. Tosia i Julek robią siku

Tosia i Julek to bliźnięta, które wszystko lubią robić razem. Tosia nie nosi już pieluch, korzysta z nocnika, a jej brat siada na nim w pieluszce i właściwie to woli nim się bawić. Ta książeczka zwraca uwagę na to, że każde dziecko rozwija się w innym tempie i trzeba je w tym wspierać, a nie wywoływać presję. Na końcu książeczki znajduje się również obszerny komentarz dla rodziców o odpieluchowaniu i o tym jak sobie z nim radzić. Wydanie w twardej, odpornej na Maluchy oprawie 😉

odpieluchowanie
Cenę sprawdzisz TUTAJ

6. Jadzia Pętelka robi siku

Jadzia dostaje od taty prezent - nocnik. Starszy brat pomaga i tłumaczy jej jak korzysta się z nocnika. Jadzia zdejmuje pieluszkę, próbuje zrobić siusiu do nocnika jednak nic się nie dzieje! Kiedy dziewczynka wraca do zabawy pojawia się kałuża. Przez co Jadzia jest zmartwiona, ale na szczęście z pomocą przychodzi tata, który różnymi sposobami pomaga w ćwiczeniu nauki korzystania z nocnika. Książeczka jest napisana przyjaznym i zrozumiałym językiem dla maluchów.

nauka korzystania z nocnika

7. Basia, Franek i Pielucha

Franek chce przestać nosić pieluchę i siusiać na stojąco jak tata! Niestety jest jeszcze za niski i siusiu ląduje na podłodze. Z pomocą przychodzi mu starsza siostra - Basia. To kolejna pozycja w której mamy pokazaną piękną relację między rodzeństwem. W tej książeczce znajdziemy dodatkowo kwestię nocnego odpieluchowania! Mama Basi i Franka tłumaczy chłopcu, że na noc jeszcze musi mieć pieluszkę i zrezygnują z niej gdy będzie większy. Książeczka wydawana w twardej oprawie, ma ładne ilustracje i przyjazny język dla najmłodszych.

odpieluchowanie
Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika - tutaj możesz sprawdzić cenę

Te książeczki mogą pomóc w odpieluchowaniu dziecka. Zastanów się, która najlepiej trafiłaby do Twojego dziecka i kup jedną lub dwie pozycje. Nie ma sensu zasypywania dziecka mnóstwem książek w tej tematyce, w końcu nie chcemy wywoływać presji, a jedynie ułatwić mu zrozumienie nauki korzystania z nocnika 🙂 Powodzenia!

Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika to pierwsza część naszego cyklu. Kliknij TUTAJ by poznać kolejny post o tym kiedy odpieluchować dziecko. Jeśli zaczynasz etap odpieluchowania ze swoim dzieckiem lub już go rozpoczęliście to koniecznie poznaj E-BOOK: Kompednium odpieluchowania, w którym znajdziesz konkretną wiedzę o tym jak krok po kroku przeprowadzić odpieluchowanie i jak radzić sobie z problemami, które pojawią się po drodze. Pozbądźcie się pampersów bez stresu 🙂

Kliknij TUTAJ by przeczytać post o 7 sposobach na to by Twoje dziecko polubiło warzywa i owoce, a TUTAJ by zobaczyć post o tym jak zachęcić dziecko do picia wody.

Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Książeczki przydatne przy nauce korzystania z nocnika - 7 propozycji na odpieluchowanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *