Koronawirus szczepienia dla dzieci. O tym powinien pamiętać każdy rodzic!

koronawirus szczepienia dla dzieci
Są takie tematy obok, których ciężko przejść obojętnie, są takie tematy, które wzbudzają w nas bardzo skrajne emocje, są takie takie tematy, których większość boi się poruszać, by nie zrazić swoich obserwatorów. Koronawirus szczepienia dla dzieci to zdecydowanie jeden z takich tematów. I nie piszę tego posta po to by wywołać "gównoburzę", wręcz przeciwnie, a żeby się o tym przekonać, przeczytaj proszę ten post do końca.

To jakie emocje wzbudza w nas temat szczepień przeciw koronawirusowi u dzieci najlepiej widać na różnych forach i grupach dla rodziców. Wystarczy, że ktoś zapyta, o to czy ktoś szczepił swoje dziecko i czy wszystko po szczepieniu było ok, a już wylewa się fala hejtu na taką osobę. Już mnóstwo matek atakuje, zarzeka się, że nigdy nie zaszczepi swojego dziecka, że nie zrobi ze swojego dziecka królika doświadczalnego itp. itd., a z matki która dziecko zaszczepiła robi się wyrodną matkę.

A ja pytam: po co to robisz?

Jeśli ktoś pyta o doświadczenia związane ze szczepieniem to dlaczego wypowiadają się osoby, które tego robić nie zamierzają? Efekt jest tylko taki, że osoby, które swoje dziecko zaczepiły boją się wypowiedzieć, żeby nie zostać zakrzyczanym. A ja i pewnie wiele innych osób chętnie poczytałoby o doświadczeniach innych osób i merytoryczne wypowiedzi za lub przeciw, ale merytoryczne, a nie: "nie, bo nie", nie bo "ekspert" z Internetu tak mówi, "tak i koniec tematu".

Koronawirus - szczepienia dla dzieci

Zastanawiam, czy takie osoby wzięły by odpowiedzialność za swoje słowa? Jakby czuły się gdyby przez ich wypowiedź ktoś nie zaszczepił się, a potem nie poradził sobie z chorobą. To oczywiście działa w dwie strony. Nigdy nie wzięłabym na siebie takiej odpowiedzialności, nigdy nie chciałabym mieć na swoim sumienia zdrowia lub nawet życia czyjegoś dziecka. Nie zdajemy sobie często sprawy z wagi naszych słów.

Ja rozumiem obie strony. Znam lęk o chore dziecko i lęk przed szczepieniem. Rozumiem obawy obu stron. Ale nigdy nie namawiałabym nikogo do tego by się szczepił lub by tego nie robił! To każdego z nas indywidualna decyzja! Każdy z nas musi rozważyć wszystkie plusy i minusy. A my w Internecie możemy dzielić się swoimi doświadczeniami, ale czy musimy na siebie naskakiwać i próbować siłą narzucać komuś własne zdanie? Każdy z nas z pewnością przeżył strach o swoje dziecko, każdy z nas ma swoją historię i każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej.

Sama chętnie poczytałabym merytoryczne wypowiedzi innych rodziców, sama szukam WIARYGODNYCH źródeł, rozmawiam z lekarzami, którzy znają moje dzieci od urodzenia i którym po prostu ufam. Ale nigdy nie próbowałabym Ci narzucić swojego zdania. Szacunek to to czego nam bardzo brakuje. Od razu naskakujemy na siebie, narzucamy swoje zdanie i jesteśmy zamknięci i głusi na opinie innych. Ma być tak jak ja mówię i koniec, nikt mnie nie przekona, ale ja swoje zdanie będę narzucać!

Nieważne jakie masz zdanie w temacie szczepień, szanuję Cię bez względu na to jaką decyzję podejmiesz. Możemy mieć różne opinie, inne zdanie na dany temat, ale możemy rozmawiać, żyć obok siebie i się szanować!

Zgadzasz się ze mną? Też marzy Ci się kulturalna dyskusja bez hejtu? Daj znać na Facebooku lub Instagramie

koronawirus szczepienia dla dzieci

O tym jaki stres przeżyłam podczas kwarantanny mojego dziecka przeczytasz TUTAJ

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Koronawirus szczepienia dla dzieci. O tym powinien pamiętać każdy rodzic!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *