Jak podpisać wyprawkę do przedszkola? Łatwo, szybko i trwale!

jak podpisać wyprawkę do przedszkola

Wakacje powoli się kończą więc myślami wybiegamy już do września i kompletujemy z dzieciakami wyprawkę. Miłosz idzie już do zerówki! Ciężko mi w to uwierzyć, mam wrażenie, że dopiero co przeżywałam stres związany z początkami w placówce, a tu zaraz koniec. To też ostatni rok kiedy moje dzieci wspólnie będą chodzić do przedszkola... Czekają nas zmiany, ale póki co cieszymy się tym przedszkolnym czasem, który jest cuuudowny!

Prawda jest taka, że mimo, iż kilka lat przedszkola już za nami to dopiero teraz odkryłam sprytny sposób na oznaczanie wyprawki do przedszkola... Tak, tak, do tej pory brałam marker i tak podpisywałam ubranka i buty, gdzieś na metkach, na wkładce buta, a jaki problem był z ręcznikami i przyborami toaletowymi 😛 . Wiem, że takie podpisywanie jest mało kreatywne 😀 Ale na swoją obronę powiem, że kiedy Miłosz zaczynał jeszcze żłobek to w ogóle nie myślałam o tych kwestiach, byłam zbyt zestresowana samym rozstaniem z dzieckiem, a potem tak jakoś trwałam w swojej nieświadomości 😀

Ale za to teraz na początku drogi przedszkolnej Kingi odkryłam przepiękne naklejki, naprasowanki, przywieszki i worki do przedszkolnej wyprawki. Nasze zestawy zamówiłam z firmy Stikets, możecie znaleźć tam przeogromny wybór personalizowanych różności, które znacznie ułatwiają przygotowanie wyprawki.

jak podpisać wyprawkę do przedszkola

Czy trzeba podpisywać wyprawkę do przedszkola?

Pamiętajcie o tym by rzeczy, czy do żłobka, czy do przedszkola podpisywać. Niektórzy o tym zapominają, a Paniom ciężko zapamiętać wszystkie ubranka dzieci i później zdarzają się poszukiwania ulubionej bluzeczki, czy misia, bo ktoś miał podobny i zabrał przez pomyłkę ze sobą… Chyba nie muszę Wam mówić, że takie sytuacje potrafią kończyć się dziecięcymi dramatami 😀 Zwłaszcza na początku przygody z placówką lepiej sobie i dziecku tego oszczędzić 😉

Dodatkowo dzieci w wieku przedszkolnym notorycznie gubią swoje rzeczy i naprawdę nie pomoże tutaj Twoje ostrzeżenie 🙂 Mają do tego talent 🙂 Zostawią gdzieś swoje rzeczy i o tym zapominają, niejednokrotnie zdarzyło nam się, że ktoś przez pomyłkę zabrał bluzkę, czy piżamę Miłosza. Nie mówiąc o tym, że zdarza się, że kapcie po spacerze potrafią wylądować w szafce innej grupy 😀 A dzięki temu, że rzeczy będą podpisane to maksymalnie zwiększamy szansę na to, że te rzeczy w razie takich wypadków do nas wrócą 🙂 Zwyczajnie szkoda zagubić ubrania, czy inne rzeczy.

Jak podpisać wyprawkę do przedszkola?

Na stronie stikets.pl możesz spersonalizować zawieszki, przywieszki, naklejki, czy naprasowanki, a co dodatkowo fajne możecie z dzieckiem wybrać sobie motyw takich gadżetów. U nas Kinga wybrała sobie jednorożce i dzięki temu sama będzie mogła rozpoznać swoje rzeczy. Bo dzieciaki w tej samej grupie przedszkolnej, a więc w tym samym wieku mają podobne gusta, a przez to też podobne ciuchy, czy kapcie :D.

Dzięki temu, że rzeczy naszego dziecka będą odpowiednio oznaczone to łatwiej będzie mu znaleźć swojego kapcia, czy sweterek. W końcu to, że ja podpisałam markerem buty nie oznacza, że to ułatwiało sprawę przedszkolakowi, który nie umie czytać... A taki obrazek, który przewija się na jego wyprawce pomoże mu odnaleźć swoje rzeczy.

Moje dzieciaki wybrały sobie też worki na odzież. Kinga wybrała też mniejszy z przeznaczeniem na jedzenie, ale spokojnie może też posłużyć na inne bardzo potrzebne rzeczy, np. do przynoszenia piżamki na zmianę, jedzenia na przedszkolne imprezki, czy rzeczy plastyczne. Każdy z worków jest podpisany. Kinga wybrała sobie duży worek ze Świnką Peppą 😀 , a mniejszy z jednorożcem, Miłosz wybrał dinozaura! Jacy oni byli szczęśliwi gdy worki przyszły do nas do domu. Od razu zabrali je na spacer, a potem do babci 😀 Worki są z nami wszędzie, ale mnie to bardzo cieszy, bo wiem, że ułatwi im to początki przedszkola 🙂

Jak podpisać wyprawkę do przedszkola

Dzięki naprasowankom można łatwo i trwale (są odporne na działanie pralki i suszarki) oznaczyć ubranka dziecka. Zawieszki można użyć np. do dziecięcych ręczniczków, by łatwo można było je powiesić w przedszkolnej łazience, a przy okazji będziesz miała pewność, że dziecko nie pomyli swojego ręcznika z ręcznikiem kolegi, za to przywieszki będą idealne do przyczepienia do plecaka, czy zamka kurtki. Jak ja żałuję, że wcześniej nie korzystałam z takich udogodnień 😀

Ja postawiłam na zestaw tematyczny. Jest on bardzo obszerny i z pewnością wystarczy nam na długo, w jego skład wchodzą: 64 naprasowanki w trzech wielkościach (do zestawu dołączony jest specjalny arkusz do łatwej aplikacji, która trwa tylko kilka sekund), 64 naklejek w różnym kształcie i wielkości, 8 nalepek do butów, a więc spokojnie starczy na zmiany kapci na większe rozmiary, bo nóżka rośnie zaskakująco szybko 🙂 oraz 2 przywieszki bagażowe. Sporo!

Do tego zestawu zamówiłam wspomniane wcześniej worki i zawieszki, które zaczepia się bez potrzeby szycia, bo za tym akurat nie przepadam i mam dwie lewe ręce 😀 oraz naklejki na ubrania - to taka szybsza wersja od naprasowanek, są one odporne na 30 prań w 30 stopniach, a później możesz wymienić na nową lub zwyczajnie usunąć jeśli nie będzie Ci ona już potrzebna.

Naklejek na przedmioty w zestawie jest naprawdę dużo, z pewnością wystarczy nam na długi czas, a dzięki temu, że naprasowanki i naklejki w różnych kształtach i wielkości to z pewnością dobierzemy odpowiednie do danej rzeczy z wyprawki.

jak podpisać wyprawkę do przedszkola

Wybór jest naprawdę duży i każdy może dobrać odpowiednie produkty dla siebie i dla swojego przedszkolaka, bo przecież to o nich głównie nam chodzi 🙂

Kliknij TUTAJ by przeczytać post o tym jak wybrać kapcie do przedszkola.

Spodobał Ci się ten post, uważasz, że może spodobać się innym rodzicom? Daj proszę znać, zostaw komentarz, serduszko lub udostępnij ten post na Facebooku lub Instagramie.

Post powstał we współpracy z Stikets.pl

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *