Gry logiczne dla dzieci od 4 roku życia

gry logiczne dla dzieci

Rozwój przez zabawę, to najlepszy sposób na naukę! Dlatego gry logiczne, które dziś Ci pokażę są świetnym sposobem na spędzanie wspólnie czasu, ale sprawdzą się także w samodzielnej zabawie. Bo gdy dzieci dobrze się bawią to nauka przychodzi naturalnie i nawet nie czują, że wykonują właśnie ogromną pracę 🙂 Są świetnym i oryginalnym prezentem zarówno dla naszego dziecka, ale i kogoś z rodziny, czy dla kolegi z przedszkola, będą także dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które już wszystko ma 😀 Brzmi idealnie? Czytaj dalej!

A TUTAJ wklejam link do YouTube gdzie możecie zobaczyć te gry.

Gry logiczne dla dzieci od Haba

Logic! Case

Czy Twoje dziecko lubi rozwiązywać zeszyty zadań? U mojego starszego syna bywa z tym naprawdę różnie... i mam wrażenie, że im bardziej bym chciała, żeby coś porobił tym bardziej on nie chce 😀 Znalazłam na to świetny sposób: gry logiczne dla dzieci od Haba, a dokładnie Logic! Case. Moje dzieciaki dosłownie przepadły gdy je dostały, rozwiązywały każde zadanie po kolej.

A o co chodzi w tej grze? Na początek potrzebujemy zestawu startowego w którym oprócz kart znajdziemy także taki specjalny stojaczek do nich oraz patyczek 🙂 Karty z zadaniami umieszczamy w stojaczku otworami do dołu, a dziecko szuka odpowiedniego rozwiązania, gdy je znajdzie wkłada patyczek w odpowiednie miejsce. I teraz najlepsza rzecz! Gdy odpowiedź jest poprawna możemy wyciągnąć kartę, a jeśli odpowiedź jest błędna to karta jest zablokowana 😀 Moim dzieciakom bardzo spodobał się ten patent 😀

gry logiczne dla dzieci

W zestawie startowym znajdziemy aż 77 kolorowych i różnorodnych łamigłówek. Dodatkowo możemy dokupić sobie rozszerzenia tych gier, każdy z nich to kolejne 77 łamigłówek. Zadania na kartach są naprawdę dostosowane do wieku, jest to możliwe dzięki temu, że każdy zestaw wykonany jest pod dany wiek dziecka i tak możemy kupić zestawy dla 4-latka, 5-latka i 6-latka, a niebawem w sprzedaży pojawi się również wersja dla 7-latków.

gry logiczne

Myślę, że te gry świetnie też sprawdzą się w trakcie podróży autem, są poręczne, nie wymagają wiele miejsce. My z pewnością je z sobą zabierzemy w drodze nad morze 🙂

TUTAJ znajdziesz zestaw startowy dla 6-latków na Allegro, TUTAJ dla 5-latków na Allegro, TUTAJ przykładowe rozszerzenie, a TUTAJ serię w sklepie HABA

Gry Logic! Case są przeznaczone do samodzielnej zabawy i u nas tak faktycznie było: zarówno Kinga jak i Miłosz chętnie sami rozwiązywali zadania, a dzięki temu systemowi z patyczkiem sami mogą weryfikować swoje odpowiedzi, karty są również tak skonstruowane, że nie trzeba do nich czytać żadnych poleceń, dziecko samo z obrazka wydedukuje o co chodzi. Oczywiście czasem dzieciaki mogą potrzebować odrobiny naszego wsparcia 🙂

Happy Worms - Fredek i spółka

Zadaniem dziecka w tej grze jest ułożenie drewnianych klockowych robaczków w taki sposób by odtworzyć zamieszczone we wzorze rysunki. W pudełku znajdziemy blok na spirali w którym mamy różne kombinacje ułożenia tych robaczków (jest ich aż 60!) do odtworzenia, a pod wzorem znajduje się plansza na której mamy układać klocki. Nasze robaczki układamy obok siebie, na sobie - tworząc różne kombinacje, ale co ważne nie możemy zasłaniać buziek robaczków.

Obrazki ułożone są według skali trudności i każdy kolejny to trudniejszy obrazek do odtworzenia. Zadanie może wydawać się proste, ale uwierz mi przy niektórych planszach kombinowaliśmy całą rodziną jak ułożyć klocki 😀 Każdy miał swój pomysł i swoją wizję, którą po kolei weryfikowaliśmy 🙂 W instrukcji znajdują się rozwiązania na które można zerknąć w razie trudności 😀

Grę z robaczkiem Fredem możecie również wykorzystać do swobodnej zabawy, dziecko przy wykorzystaniu klocków może układać różne figury albo litery!

Jest to gra, która zapewnia mnóstwo zabawy i nierzadko też śmiechu, ale co ważne rozwija wyobraźnię przestrzenną, trenuje także motorykę małą, a dzięki temu, że dziecka zadaniem jest układanie klocków to gra jest dla niego ciekawa i zajmująca.

TUTAJ znajdziesz tą grę na Allegro, a TUTAJ w oficjalnym sklepie HABA

gry logiczne dla dzieci

Gry logiczne dla dzieci od Haba są przede wszystkim bardzo dobre jakościowo i o tym wspominałam również w poście o zabawkach i grach dla dzieci od 2 roku życia. Są to gry, które z pewnością będą Wam długo służyć!

Dlaczego jeszcze warto wybrać gry logiczne dla dzieci od Haba? Rozwijają u dziecka logiczne myślenie, poprawiają ich koncentrację i możliwości skupienia się na danej rzeczy. Uczą samodzielnej zabawy, mają różny poziom trudności, a przede wszystkim uczą przez zabawę!

Post gry logiczne dla dzieci powstał we współpracy reklamowej z HABA Polska, zawiera linki afiliacyjne.

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

One comment on “Gry logiczne dla dzieci od 4 roku życia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *