Gry dla 6 latka i 7 latka - ciekawe i emocjonujące!

gry dla 6 latka
Gry dla 6 latka i 7 latka mogą już być nieco bardziej skomplikowane, bo dzieci swoje pierwsze przygody z planszówkami mają już za sobą i są gotowe na bardziej rozbudowane gry 🙂 Zebrałam w tym zestawieniu kilka naprawdę ciekawych gier i planszowych i karcianych i takich w których trzeba wykazać się nie lada precyzją. Wszystkie te gry możesz również zobaczyć na YouTube!
A jeśli szukasz gier dla 4 i 5 latka to znajdziesz je TUTAJ.

Gry dla 6 latka i 7latka:

1. Pogromcy prędkości - wyścig wraków

Gra planszowa, w której bierzemy udział w wyścigach samochodowych! By je wygrać musimy okrążyć planszę dwa razy, za każdym razem dostajemy jeden żeton, a po drodze czekają na nas pola-niespodzianki oraz pola ze znakiem zapytania - kiedy na takie pole trafimy odkrywamy jedną z kart i odczytujemy co nas tam czeka! Gra jest bardzo emocjonująca, a jej losy mogą się odwrócić w każdej chwili. Przykładowe przygody to np.: awaria układu chłodzenia, złapałeś gumę, czy zamknięty przejazd - każda z nich niesie za sobą określone dobre lub te gorsze konsekwencje 😀

gry planszowe dla 6 latka
gra wyścig
Alexander
Cenę możesz sprawdzić TUTAJ

2. Łubudu!

Łubudu! to gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest ułożenie różnych figur jeden na drugim według wzoru, który mamy pokazany na karcie. Grać w nią można na kilka sposobów, ale w każdym z nich najważniejsza jest precyzja i CIERPLIWOŚĆ. To czego nauczyło się moje dziecko dzięki tej grze to przede wszystkim przeświadczenie, że nie zawsze pośpiech jest najważniejszy, bo tutaj liczy się dokładność i cierpliwość. Karty oznaczone są cyframi i wraz z nimi rośnie poziom trudności, nasze wieże w trakcie gry mogą się zawalać i trzeba zaczynać budować od nowa!

gry dla 7 latka
gra zręcznościowa
Cenę możesz sprawdzić TUTAJ

3. Goń za przygodą! Bursztynowa komnata

Jest to gra planszowa, która na pudełku ma wskazanie 8+, ale spokojnie poradzi sobie z nią 7-latek. Będzie to świetna propozycja zwłaszcza dla dzieci, które lubią przygody i poszukiwania skarbów! Naszym celem jest jak najszybsze dotarcie do mety i odnalezienie ukrytego skarbu, czyli Bursztynowej Komnaty.

Planszę układamy samodzielnie w dowolny sposób za pomocą kwadratowych, dwustronnych kartoników, najważniejsze by na początku było pole START, a na końcu TOP SECRET, reszta zależy od nas, dzięki temu możemy też dostosować sobie długość planszy i naszej gry do dziecka. Zamiast jednej tradycyjnej kostki mamy ich aż 5 z oznaczeniami naszych ruchów, zawsze rzucamy wszystkimi kostkami i sumujemy ich wyniki. Po drodze spotykają nas przeróżne przygody, np. ruchome piaski, czy katapulta, a pole które opuszczamy pionkiem odwracamy na drugą stronę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do Bursztynowej Komnaty 🙂

gry dla 6 latka
Cenę możesz sprawdzić TUTAJ

4. Język ciała

Język ciała to gra karciana. Karty są dwustronne: z jednej strony mamy rysunki oznaczające czynności, a z drugiej strony dźwięki. Dzielimy je pomiędzy uczestników gry i układamy na stosiku rysunkiem dźwięku do góry. Następnie na wspólny sygnał równocześnie odwracamy karty (pierwszą od góry) i układamy czynnościami na górze, a kiedy trafimy na takie same obrazki musimy jak najszybciej pokazać daną czynność wydając jednocześnie dźwięk z pierwszej karty którą mamy na naszym stosiku. Ten kto wygra dany pojedynek zbiera wszystkie karty ze stołu, gra toczy się do skończenia się nam kart! Język ciała to zdecydowanie zabawna gra!

gry planszowe
Cenę możesz sprawdzić TUTAJ

5. Biznes junior

Biznes junior to gra planszowa dla dzieci już od 6 roku życia. Może być fajnym wprowadzeniem w świat finansów, inwestowania, czy liczenia kasy 😀 Ta gra zawiera bardzo fajną, kolorową planszę oraz figurki zamiast tradycyjnych pionków, oprócz tego znajdziemy w niej również karty LOTTO, LOS, karty WŁASNOŚCI oraz domki, które możemy stawiać na wykupionych przez nas polach.

W grze musimy wybrać bankiera, który będzie zarządzał domkami, pieniędzmi i kartami własności. Stając na różnych polach decydujemy, czy chcemy daną nieruchomość wykupić za podaną na nich kwotę, a przy kolejnym okrążeniu możemy postawić na nim domek, oprócz tego możemy tez trafić na pole POLICJA, SZPITAL, NAGRODA, czy takie z kartą LOS lub LOTTO, co oczywiście niesie za sobą określone konsekwencje dobre lub złe dla nas 😀 Jeśli przeciwnik stanie na wykupionym przez nas polu to wypłaca nam określoną kwotę. Naszym celem jest jak najlepsze inwestowanie pieniędzy i doprowadzenie innych do BANKRUCTWA 🙂

alexander
Cenę możesz sprawdzić TUTAJ

Spodobał Ci się post gry dla 6 latka i 7 latka? A może uważasz, że może przydać się innym rodzicom? Jeśli tak, zostaw proszę po sobie ślad na Facebooku lub Instagramie.

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

2 comments on “Gry dla 6 latka i 7 latka - ciekawe i emocjonujące!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *