Gry dla 4 latka i 5 latka. 8 sprawdzonych pewniaków!

gry dla 4 latka gry dla 5 latka
Gry dla 4 latka i 5 latka muszą być przede wszystkim ciekawe, wciągające, nie za trudne i nie za łatwe. To chyba idealny przepis na najlepsze gry planszowe dla dzieci. W sklepach jest ich tak duży wybór, że naprawdę ciężko się zdecydować na jakąś konkretną pozycję, a przecież planszówki to świetny sposób na spędzanie wspólnie, rodzinnie czasu! I dlatego przygotowałam listę 8 sprawdzonych przez nas gier dla dzieci w wieku od lat 4 i 5.

TUTAJ znajdziesz recenzję na YOUTUBE na której możesz zobaczyć wszystkie opisane w tym poście gry.

Gry dla 4 latka i 5 latka:

1. Pracowite Pszczoły Leniwe Żaby

W jednym pudełku znajdziesz dwie gry planszowe, według mnie te gry to prawdziwy hit jeśli chodzi o propozycję dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami! Jest do tego świetnie dostosowana, ma dużą kostkę, duże pola, by łatwo było stawiać pionki, przejrzyste, ale ciekawe zasady. To była jedna z pierwszych gier jakie kupiłam dla Miłosza i graliśmy w nią nieskończoną ilość razy 😀 Recenzję tej gry możesz zobaczyć na specjalnym filmiku na YOUTUBE, który nagrałam razem z Miłoszem.

2. Kwaki rozrabiaki

Jest to gra planszowa dla dzieci od 4 roku życia, ale myślę, że już nawet 3-latki już mogą próbować swoich sił w tej grze, moja Kinga zaczyna już z nami w nią grać. I bardzo cieszy mnie to, że mamy taką grę w którą może grać i moje młodsze dziecko i starsze. W tej grze składamy planszę według własnej konfiguracji, a zamiast tradycyjnej kostki mamy dwie kostki: jedna z kolorami, a druga z figurami geometrycznym. Celem gry jest jak najszybsze dotarcie kaczuszek do mamy kaczki, wybierając odpowiednią drogę. Z pozoru gra o prostych zasadach, ale stanowi świetny wstęp do nauki strategicznego myślenia i podejmowania decyzji, a przy okazji ćwiczymy kolory i nazwy figur geometrycznych.

gry dla 4 latka
gra dla 3 latka
kwaki rozrabiaki
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ

3. Gorący Ziemniak Junior

Hit! To bardzo emocjonująca i zabawna gra dla całej rodziny. Dostała nagrodę Zabawki Roku i wcale się nie dziwię, bo jest świetna 🙂 a jak rozwija kreatywność! Niektóre odpowiedzi moich dzieciaków były naprawdę mega kreatywne i zabawne 😀 😀 W grze mamy karty na których zapisane są różne pytania, bardzo podoba mi się to, że poziom trudności jest zróżnicowany i możemy go dostosować do naszego dziecka, a kart jest naprawdę duuużo więc prędko nam się nie znudzą. Czytamy pytanie, przekręcamy bączka i po kolej odpowiadamy na to samie pytanie, wymyślając przeróżne odpowiedzi, gdy bączek się zatrzyma osoba która akurat trzyma ziemniaka przegrywa i porusza się pionkiem na planszy do przodu, kto pierwszy trafi na pole SPALONY przegrywa!

gry dla  5 latka
gorący ziemniak
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ

4. Rajd

Gra planszowa dla dzieci od 5 roku życia w wersji eko, czyli bez użycia plastiku, za co na samym wstępie duży plus 🙂 Zamiast pionków mamy drewniane autka, a w grze zostajemy uczestnikami rajdu samochodowego. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do mety, ale po drodze czekają nas liczne niespodzianki jak np. przebicie opony, wypadek, czy awaria silnika!

gry planszowe Alexander
zabawki eko
gry bez plastiku
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ

5. Czarna owca

Gra karciana, która ćwiczy przede wszystkim spostrzegawczość . Naszym zadaniem jest wypatrzenie dwóch takich samych owieczek, gdy nam się to uda dzwonimy dzwonkiem i zbieramy karty, ale uwaga! Wśród kart są też takie z wizerunkiem wilka, który trochę namiesza w naszej grze, a owieczki różnią się małymi szczegółami więc trzeba być bardzo spostrzegawczym!

gry planszowe
gry karciane
czarna owca
alexander
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ

6. Siódme poty

Szukasz gry dla 4 latka lub starszego dziecka, które nie potrafi usiedzieć w miejscu? Ta pozycja może być strzałem w dziesiątkę! Poruszamy się pionkami po planszy, a naszym celem jest zebranie elementów naszej układanki, by to zrobić musimy wykonać serię ćwiczeń w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie, a do mierzenia tego czasu mamy specjalną klepsydrę.

7. Rach ciach!

To troszeczkę inna propozycja gry dla 5 latka niż tradycyjne planszówki. Tutaj liczy się szybkość, dobra pamięć, spostrzegawczość i dokładność, a przy okazji ćwiczymy precyzję paluszków! Naszym zadaniem jest układanie kul według wskazanych kolorów na odkrytej karcie. Na kartach są różne obrazki więc trzeba się skupić na kolorach. Gdy skończysz układać wieżę z kulek, naciskasz dzwonek i pozostali gracze przestają układać kule. Następnie wszyscy uczestnicy liczą ile kul udało im się poprawnie ułożyć i o tyle pól przesuwają się do przodu na planszy (za ułożenie pierwszemu przysługuje dodatkowy punkt), wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze swoim pionkiem do mety na planszy.

gry dla 5 latka
gry planszowe
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ

8. Nie śmiej się Junior

To gra w której naszym zadaniem jest rozśmieszenie przeciwnika. Jak? Na karcie masz kilka opcji do wyboru, a rzucając kostką dowiemy się którą opcję musimy pokazać, dodatkowo jeśli trafisz na napis nos musisz założyć nos klauna i w nim próbować rozśmieszyć przeciwnika. Czas na pokazywanie i rozmieszane odmierzamy za pomocą dołączonej klepsydry, osoba która się roześmieje porusza się pionkiem do przodu na planszy, przegrywa osoba, która dotrze do mety jako pierwsza, ale jednocześnie zostaje najzabawniejszą osobą 😀

najlepsze gry planszowe dla dzieci od 5 lat
gry planszowe Alexander
Sprawdzić cenę i zamówić grę możesz TUTAJ
Jeśli spodobał Ci się post - gry dla 4 latka i gry dla 5 latka i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami. Zajrzyj też na mój Youtubie, zostaw kciuk w górę i kliknij subskrypcję! Dziękuję

Jeśli szukasz inspiracji na kreatywne zabawy znajdziesz je TUTAJ

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

9 comments on “Gry dla 4 latka i 5 latka. 8 sprawdzonych pewniaków!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *