Deli Park - rozrywka, edukacja i piękna przyroda!

Deli Park
Deli Park to takie miejsce w którym znajdziecie wszystko co potrzebne do spędzenia fajnego, rodzinnego czasu. Połączenie rozrywki z edukacją, mnóstwa atrakcji z piękną przyrodą, kreatywnej zabawy z chwilą wytchnienia dla rodziców. Brzmi super, prawda? Przeczytaj cały wpis i zobacz zdjęcia z tego niezwykłego miejsca 🙂

Deli Park - informacje praktyczne

Deli Park znajduje w miejscowości Trzebaw koło Poznania, dla podróżujących autem jest duży bezpłatny parking, gdzie można zaparkować. Bilet wstępu do parku dla osoby dorosłej to koszt 35 zł, ulgowy 30 zł, dzieci do 2 roku życia wchodzą do parku za 1zł! Dodatkowo można skorzystać z pakietów rodzinnych: 2+1 - 89zł, 2+2 - 100zł, 2+3 - 120 zł, a każde kolejne dziecko wchodzi za 25 zł.

Co ważne prawie wszystkie atrakcje mamy w cenie biletu! Jedyne za co dodatkowo się płaci to kolejka, cena za dziecko to 7 zł. Cała reszta bez limitu czasowego dostępna w cenie wejściówki. Jest to szczególnie ważne w przypadku kwestii dmuchańców 🙂 dzieciaki mogą szaleć tyle ile mają ochotę albo jak to często bywa przeskakiwać z jednego na drugi bez konieczności płacenia za każdą atrakcję.

Chyba każdy z rodziców zna to uczucie, gdy płaci za coś, a dziecko wchodzi i jednak stwierdza, że się boi albo nie ma na to ochoty, w tym parku nie ma z tym problemu, dziecko może korzystać z tego na co ma akurat ochotę i tyle ile chce! Dla rodziców obok dmuchańców ustawione są krzesła, by spokojnie usiąść i chwilę odpocząć 🙂

Tuż za kasami mamy punkty gastronomiczne oraz toaletę. Toalety są czyste, zadbane, znajdziecie tam też przewijak i niższe toalety dostosowane do dzieci, a na ścianach kolorowe rysunki. W dalszej części parku znajduje się jeden punkt z toaletami.

Punkty gastronomiczne to przede wszystkim dania grillowe, zapiekanki, hot-dogi oraz oczywiście lody 🙂

Jeśli mielibyście ochotę na typowy domowy obiad to tuż obok parku znajdziecie Hotel Delicjusz, w którym można zjeść porządny obiad, w cenie mamy ogromny wybór (w weekend szwedzki bufet): kilka rodzajów dań mięsnych, ryba, mnóstwo sałatek, dwie zupy, pieczone ziemniaki, frytki, pyszne domowe pyzy, lemoniadę, znakomitą kawę dla rodziców oraz ogromny wybór deserów i owoców. Naprawdę można się porządnie i pysznie najeść, a dodatkowo w restauracji znajdziecie duży, dobrze wyposażony kącik zabaw dla dzieci, dzięki czemu mogliśmy z mężem po obiedzie na spokojnie wypić sobie kawkę, a dzieci się bawiły. Dla rodziców takie rozwiązania to złoto!

Deli Park - atrakcje

To co jest pewne przy wycieczce do Deli Parku to fakt, że atrakcji nie zabraknie na cały dzień zabawy 🙂 My przed wejściem na teren parku odwiedziliśmy najpierw znajdującą się tuż obok papugarnię. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że po prostu mogliśmy wejść do pomieszczenia w którym znajdują się te wszystkie ptaki, nie było tam klatek, tylko wolno fruwające papugi. Gdy tylko weszliśmy dwie z nich od razu usiadły na ręce i ramieniu mojego męża 🙂 Dla nieco bardziej odważnych - można nakarmić ptaki! 🙂

Zbliżając się do parku moje dzieciaki pierwsze co wypatrzyły to przede wszystkim dmuchańce, które widać z daleka i naprawdę jest ich spory wybór, sama wskoczyłam na jeden z nich i zjechałam kilka razy z dzieciakami 😀 😀 więc śmiało mogę powiedzieć, że zabawa super 😛 Pomiędzy dmuchańcami możemy znaleźć place zabaw i dla mniejszych i dla większych dzieciaków.

Miłosz z naszej zimowej wyprawy do Deli Parku (możesz o tym przeczytać TUTAJ) dobrze pamiętał zjazd na pontonach więc to był kolejny punkt, który odwiedziliśmy 🙂 a z niego Kinga wypatrzyła zwierzątka, część z nich jak np. alpaki można karmić (!).

Wędrując między bajkowymi figurkami, a modelami owadów i prehistorycznych zwierząt dotarliśmy do parku linowego dla dzieci i on jest naprawdę super! Dostosowany do umiejętności dzieci, ani za trudny ani za łatwy, a przede wszystkim bezpieczny!

Na dłużej zatrzymaliśmy się przy krokodylu na którego można się wspinać, bawić w głuchy telefon, sterować sterem jak na statku i zjeżdżać w dół oraz przy piaskownicy, obok której są fajne leżaki dla rodziców, dzięki czemu można się zrelaksować spoglądając na dzieci 🙂

Następnie odwiedziliśmy podniebną eko-wioskę. Wędrowaliśmy drewnianymi, wiszącymi mostkami, zawieszonymi pośród drzew, a pomiędzy kolejnymi trasami można poznać ciekawostki o zwierzętach i drzewach, rozwiązać rebusy, posłuchać jak śpiewają poszczególne ptaki, czy wypatrywać (figurek ) wilka, dzika i wiewiórki.

Z drugiej strony mamy park miniatur z pięknymi modelami znanych budowli oraz kolejkę 🙂

Wszystkie te atrakcje znajdują się w pięknym otoczeniu przyrody, a gdy wędrowaliśmy podniebną eko-ścieżką towarzyszył nam piękny śpiew ptaków! To co wyróżnia ten park na tle innych to z pewnością dbałość o to miejsce, jest naprawdę zadbany, widać, że ciągle coś jest ulepszane, poprawiane, sadzone nowe rośliny, a całość zrobiona z pomysłem.

Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy to miejsce! 🙂

P.S. Gdyby nagle pogorszyła się pogoda to można odwiedzić znajdującą się na terenie parku salę zabaw, wejście oczywiście w cenie biletu do parku 🙂

Deli Park Trzebaw

Spodobał Ci się ten post ? A może uważasz, że może przydać się innym rodzicom? Jeśli tak, zostaw proszę po sobie ślad na Facebooku lub Instagramie.

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

One comment on “Deli Park - rozrywka, edukacja i piękna przyroda!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.