Czy wiara w Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna?

czy wiara w Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna

Czy wiara w Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna? Zastanawiałaś się kiedyś nad tą kwestią? Bo ja tak! Kilka lat temu stanęłam przed dylematem jakiej wersji się trzymać: czy powiedzieć mojemu dziecku od razu prawdę, czy wprowadzić wiarę w Mikołaja. Wiem, że wielu z nas po prostu automatem przyjmuje tę tradycję i po prostu przekazuje ją dziecku, ja jednak miałam małego moralniaka, czy okłamywanie dziecka jest w porządku, czy nie lepiej powiedzieć mu od razu prawdy?

Czy wiara Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna?

Przeanalizowałam sobie wszystkie "za" i "przeciw" i razem z mężem stwierdziliśmy, że Mikołaj zagości w naszych tradycjach 😀 Zdecydowanie nie chciałabym odbierać moim dzieciakom tej magii! Wiara w Mikołaja to coś więcej, to jedno z najpiękniejszych wspomnień jakie zostaje nam z okresu dzieciństwa. To czekanie, ta niecierpliwość z tym związana, a w końcu spełnione marzenia! Pisanie listu do Mikołaja, szykowanie mu ciasteczek i szklanki mleka, szorowanie butów przed Mikołajkami to wszystko sprawia, że ten czas przedświąteczny staje się jeszcze bardziej magiczny. A nasze dzieci potrzebują odrobiny magii!

Czytamy dzieciom bajki, które przecież często również nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, pozwalamy wierzyć we wróżkę Zębuszkę, kupujemy syrenki, wróżki i pewnie każdy z nas mógłby dołożyć swoje przykłady. To wszystko tworzy dziecięcy świat pełen magii i my pewnie często go nie do końca rozumiemy i stąd nasze wątpliwości co do wiary w Mikołaja, ale jeśli naszym dzieciom sprawia to radość to dlaczego nie?

czy wiara w Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna
www.magicznymikolaj.pl

Najczęściej dzieci po prostu z biegiem czasu same orientują się jaka jest prawda, im są starsze tym lepiej łączą fakty dotyczące Mikołaja, a także wiele niespójności, które się pojawiają 😀 Jedyne przed czym chcę ochronić moje dzieci to takie brutalne wyrwanie z tego dziecięcego świata, nie chciałabym, aby odkryły gdzieś podarunki, czy usłyszały to od kogoś. Staram się więc je przed tym chronić. Ale wiem, że mój starszak prędzej, czy później połączy kropki i sam odkryje jaka jest prawda, Dzieci dojrzewają emocjonalnie z czasem, umyka im wiara we wróżki, magię i w ... Świętego Mikołaja... Dlatego warto cieszyć się tym czasem pełnym magii i dziecięcej radości.

A więc czy wiara w Świętego Mikołaja jest dziecku potrzebna? Moim zdaniem tak, bo uczy ich cierpliwości, precyzowania swoich marzeń, nadaje magii, uczy tradycji i dla mnie to też ważna kwestia. Nie chciałabym aby moje dzieci miały odebrane te piękne wspomnienia gdy Mikołaj przychodzi do przedszkola i rozdaje wszystkim prezenty, to zostaje z nami na całe życie, nawet gdy przestajemy wierzyć w Mikołaja!

A poza tym kto z nas choć raz nie użył stwierdzenia: "A Mikołaj patrzy!" 😀 😀 Tak wiem, że wiele osób może się tutaj oburzyć, że to mało wychowawcze, ale przecież jesteśmy tylko ludźmi, którzy czasem chwytają się każdej deski ratunku 😀

Wiara w Mikołaja - jak ją pielęgnować?

Wiara w Mikołaja to tradycja sama w sobie, ale może wiązać się z naszymi kolejnymi tradycjami: pisanie listu, szorowanie butów, szykowanie ciastek i szklanki mleka... ale jest też sposób, który może się stać i tradycją i przepiękną pamiątką, która zostanie Wam na całe życie!

Na stronie www.magicznymikolaj.pl zamówiłam dla moich dzieciaków film od Mikołaja. Możemy wybrać sobie dwie opcje takiego filmiku: wideo od Mikołaja w kilku wersjach do wyboru lub film od Mikołaja z telefonem! Tak, podczas oglądania filmu od Mikołaja na podany przez nas numer telefonu dzwoni... sam Mikołaj 🙂 To dopiero zdziwienie 😉 Dodatkowo mamy możliwość dowolnej ilości takich połączeń.

Film od Mikołaja w którym dziecko widzi swoje zdjęcie w księdze Mikołaja, bliskie sobie osoby, swój dom robi niesamowite wrażenie. Poza tym Mikołaj zwraca się do dziecka po imieniu, opowiada mu o tym co dziecko lubi robić... Jestem pewna, że każde dziecko będzie zachwycone! Poza tym kto z nas nie chciał choć raz zajrzeć do chatki Mikołaja? To mega frajda i duże woooow móc zobaczyć Mikołaja w jego domu, zobaczyć, że ma nasze listy, że pracuje z Elfami nad prezentami.

film od Mikołaja
www.magicznymikolaj.pl

Każda opcja wideo na stronie www.magicznymkolaj.pl jest personalizowana, możemy dobrać swoje zdjęcia, wybrać to co ma powiedzieć Mikołaj, a tych opcji jest naprawdę sporo, tak byśmy mogli dobrać odpowiedni tekst do naszych dzieci i to właśnie sprawia, że to wideo jest tak wyjątkowe, a dzieciaki czują, że Mikołaj wie o nich naprawdę dużo! Jak to wygląda w naszym filmiku możesz zobaczyć TUTAJ.

www.magicznymikolaj.pl

I jeszcze jedna opcja, którą wiem, że niektórzy poszukują (np. dla przedszkola) to możliwość zamówienia takiego filmu od Mikołaja dla grupy!!

Na stronie www.magicznymikolaj.pl możesz zamówić również dla swojego dziecka lub dzieci przepiękny list od Mikołaja! Cudna papeteria, lakowa pieczęć Mikołaja, świąteczna koperta z hologramem adresowana bezpośrednio do dziecka. List od Mikołaja w sklepie magicznymikolaj.pl ma wiele opcji do wyboru. Możesz wybrać dowolny pakiet, papeterię, ale też wiele treści w zależności od tego do kogo list od Mikołaja ma trafić. Można nawet wybrać opcję listu po angielsku 🙂

Ja wybrałam list dla rodzeństwa i bardzo, bardzo podoba mi się jego treść, jest taka ciepła i mam wrażenie, że idealnie pasuje do moich dzieciaków. Emocje Miłosza i Kingi związane ze znalezieniem w skrzynce listu adresowanego bezpośrednio do nich były ogromne! A gdy zobaczyły od kogo to na ich buziach był pełen zachwyt. Taki list możesz zamówić w cenie już od 19,99 zł. W kopercie oprócz listu znajdziecie też świąteczną zakładkę do książek, to taki mały prezent od Mikołaja, chociaż moje dzieciaki początkowo jej nie zauważyły, tak były przejęte listem 🙂

Na stronie magicznymikolaj.pl możesz też wybrać opcję listu wraz z raportem grzeczności dziecka, na którym jest jego zdjęcie! I ostatnia opcja to pakiet Mikołaja i Rudolfa, który oprócz listu, zakładki, raportu grzeczności ze zdjęciem zawiera również list od Rudolfa! No bo kto nie kocha Rudolfa 😀

Kliknij TUTAJ by zobaczyć nasz kalendarz adwentowy!

Post powstał we współpracy z www.magicznymikolaj.pl

Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami. Zajrzyj też na mój Youtubie, zostaw kciuk w górę i kliknij subskrypcję! Dziękuję

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *