Centrum Nauki Kopernik, czy warto wybrać się z małym dzieckiem?

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to jedna z licznych atrakcji, które warto zobaczyć w Warszawie. Byliśmy tam z mężem kilka lat temu gdy byłam jeszcze w ciąży z najstarszym synem, a teraz wybraliśmy się z naszymi dzieciakami: prawie 5-latkiem i 2-latką. I mam porównanie tych wizyt, starałam się też obserwować inne dzieci, by dać Wam znać w jakim wieku najwięcej korzysta się z tego miejsca. I jeśli zastanawiasz się, czy warto odwiedzić Centrum Nauki Kopernik z małym dzieckiem to koniecznie przeczytaj ten post.

Centrum Nauki Kopernik i udogodnienia dla dzieci

Bez wątpienia największym plusem tego miejsca jest to, że wszystkiego można dotknąć, poeksperymentować, generalnie dużo się dzieje, to nie jest nudne miejsce, gdzie się tylko "patrzy i słucha", dlatego dzieciaki mogą załapać bakcyla do nauki. Ale zanim opowiem o wszystkich pokażę Ci atrakcje tego miejsca to zacznę od jedzenia, bo to zawsze jest bardzo ważne na wycieczkach z dziećmi 🙂

Przed wejściem znajdziecie bistro gdzie można zjeść domowy obiad: ziemniaki, frytki, kotlecik, schabowy, kompocik, zupa itp. Płacimy za wagę jedzenia, ceny są w miarę ok, myślę, że jak na Warszawę to całkiem spoko 🙂 Nie wiem jednak, czy tylko my tak trafiliśmy, czy jest tak codziennie, ale mięso było mocne przyprawione wręcz ostre, a kotlet mielony z dużą ilością cebuli. Niestety moje dzieci, które specjalnie wybredne nie są, stwierdziły, że je "pali w buzi" i nie chciały jeść.

Pamiętajcie też, że jak już wejdziecie na teren ekspozycji to nie można zrobić sobie przerwy, by wyjść na jedzenie, nie da rady wejść ponownie na te same bilety. Na terenie wystaw znajdziecie kawiarenkę, gdzie można coś przekąsić, czy napić się kawy, ale ceny są dość wysokie 😉 I ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu mimo wielkiej reklamy lodów, nie było ich w ofercie!

centrum nauki kopernik czy warto

Toalety. Tu jestem pod niesamowitym wrażeniem! I wielkie brawa dla Centrum Nauki Kopernik, bo toalety są mega czyste, zadbane i dostosowane do małych dzieci. Niskie umywalki, małe ubikacje, a mąż mówił, że w męskiej był nawet dziecięcy pisuar 😀 a do tego przewijaki! Naprawdę pod tym względem trudno się do czegokolwiek przyczepić!

Centrum Nauki Kopernik

Przed wejściem warto zostawić kurtki i większe torby w szafeczkach, by nie przeszkadzały nam w zabawie 🙂 Bilety można kupić zarówno w kasie na miejscu jak i przez Internet. My byliśmy w środku tygodnia więc nie mieliśmy problemu z wejściem, ale z tego co udało nam się dowiedzieć to w weekendy czasem brakuje biletów. W dni powszednie za bilet normalny zapłacisz 31 zł, a za ulgowy 21 zł. Natomiast weekendy i święta 33zł i 22 zł więc różnica niewielka. Tuż obok znajduje się planetarium jednak projekcie dla przedszkolaków odbywają się tylko raz dziennie w godzinach dopołudniowych, reszta seansów jest dla starszych dzieci więc my nie skorzystaliśmy z tego miejsca.

Atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Co najbardziej spodobało się moim dzieciom? Robot tuż obok bistro 😀 Można go programować, dawać różne polecania, wciskać różne funkcje, ogólnie mega bajer dla dzieciaków.

Centrum Nauki Kopernik czy warto

W Centrum Nauki Kopernik znajduje się specjalna wystawa dla małych dzieci do lat 6. To specjalna strefa gdzie dziecko może wspinać się, pozjeżdżać na zjeżdżalni, zobaczyć jak wygląda świat oczami węża, czy ryby, a także budować labirynty. Wzdłuż tej wystawy płynie "rwąca rzeka" o i to jest hit! Jak zawsze woda wygrywa ze wszystkim 😀 Kolorowe piłeczki, wir wodny, tor dla piłeczek, śruby, zapadki itp. Tylko koniecznie weźcie bluzki na przebranie, bo na pewno dzieciaki będą mokre, znam to z autopsji 🙂

Centrum Nauki Kopernik od jakiego wieku

Poza tym w Centrum Nauki Kopernik znajdziecie całe mnóstwo eksperymentów, interaktywnych wystaw z których można korzystać. I powiem szczerze, że mój starszy syn już zaczyna się tym wszystkim interesować i korzystać z tego, ale młodsza jeszcze słabo. Dlatego myślę, że to miejsce najlepsze dla dzieci tak od 5 roku życia, bo mniejsze dzieci jeszcze nie będą interesować się zbyt wieloma rzeczami. My z pewnością odwiedzimy jeszcze to miejsce, gdy dzieci będą w wieku szkolnym.

TUTAJ zobaczysz filmik z tego pobyt, jeśli chcesz zobaczyć inne ciekawe miejsca na rodzinne wycieczki kliknij TUTAJ

Jeśli spodobał Ci się ten post i uważasz, że może przydać się innym rodzicom to będzie mi bardzo miło jeśli: polubisz go lub udostępnisz na moim Facebooku, zostawisz komentarz, zaobserwujesz mój fanpage na Facebooku lub Instagramie, by być na bieżąco z najnowszym wpisami. Zajrzyj też na mój Youtubie, zostaw kciuk w górę i kliknij subskrypcję! Dziękuję

Udostępnij ten wpis:

Możesz też poznać inne moje wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *